Kategorie
Szukaj

Wyburzenia we Włocławku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 278 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek we Włocławku

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków we Włocławku

3 opinie
Wyburzenia Włocławek

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Usługowa Sad-Kop Michał Sadowski jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

PIACH-POL JANUSZ JABŁOŃSKI

3 opinie
PIACH-POL JANUSZ JABŁOŃSKI - Profesjonalne Usuwanie Azbestu Włocławek

Powierz zadanie usuwania azbestu fachowcom firmy PIACH-POL JANUSZ JABŁOŃSKI z miejscowości Włocławek. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Włocławka są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Solidne Wyburzanie Ścian

1 opinia
Carbon - Mateusz Kwitliński - Solidne Wyburzanie Ścian Włocławek

Wyburzanie ścian to specjalność ekipy z firmy Carbon - Mateusz Kwitliński - nie mają sobie równych w branży. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Etima usługi ogrodnicze

3 opinie
Etima usługi ogrodnicze - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Włocławek

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Etima usługi ogrodnicze będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Doskonałe Wyburzenia

1 opinia
Marcin Tuchorski - Doskonałe Wyburzenia Włocławek

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń to powierz tę kwestię specjalistom z Marcin Tuchorski. Włocławek i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Firma Budowlana Concreto Marcin Kunicki

4 opinie
Firma Budowlana Concreto Marcin Kunicki - Rewelacyjne Rozbiórki Włocławek

Uwierz fachowcom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij Firma Budowlana Concreto Marcin Kunicki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Doskonałe Kruszenie Betonu

8 opinii
Usługi remontowo budowlane Jakub Justynski - Doskonałe Kruszenie Betonu Włocławek

Chcesz zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Usługi remontowo budowlane Jakub Justynski to doskonały wybór. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Solidne Kucie Betonu Włocławek

4 opinie
MK-properties sp. z o.o. - Solidne Kucie Betonu Włocławek

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz właściwych ludzi do solidnego kucia betonu na terenie Włocławka. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Kruszenie Betonu Włocławek

3 opinie
MAR-BUD USŁUGI BUDOWLANE - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Włocławek

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Zakladanie remontowo budowlany BASTEK

1 opinia
Zakladanie remontowo budowlany BASTEK - Doskonałe Wyburzanie Budynków Włocławek

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz właściwych ludzi do solidnego kucia betonu na terenie Włocławka. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia we Włocławku (17)

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Włocławek

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, ...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 7 dni temu

 • Włocławek

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m², Włocławek

Obiekt do wyburzenia: stan zerowy budynku (częściowo podpiwniczony) Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Włocławek

Rozbiórki Włocławek

Zakres zlecenia: Rozbiórka altany dzialkowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Włocławek

Dam zlecenie na rozbiórkę dachu, 151-200m², Włocławek

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwoleni...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Włocławek

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², Włocławek

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Włocławek

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m², Włocławek

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Włocławek

Zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, 430m², Włocławek

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 430m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiór...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Włocławek

Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m², Włocławek

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Klient nie p...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Włocławek

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Włocławek

Jako wyjątkowa firma wyburzeniowa z Włocławka oraz prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Włocławek

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m², Włocławek

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Pustak rzuxel drewno Termin rozpoczęcia prac: do ...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Włocławek

Zlecę rozbiórkę obiektu, 10m², Włocławek

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę rozbiórkę obiektu, 10m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Włocławek

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Lipno

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Ściana do wyburzenia znajduje się na parterze, dom parterowy z ...

2023-10-19 do 2023-10-19

 • Koneck

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Czernikowo

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: Pustak ceramiczny i pustak żużlowy Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozw...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Czernikowo

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 128m², Czernikowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 128m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dł16m,szer8m ,pustak betonowy.Welbunek żelbetonowy,wieżba dachowa...

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Czernikowo

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Radziejów

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-01-22 do 2024-01-29

 • Radziejów

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie rozbiórki budynków możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu Aleksandrowa Kujawskiego, który napisał "Zlecę skucie posadzki, 101-150m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Aleksandrów Kujawski
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty