Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Świeciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Świeciu

Najlepsze Usuwanie Azbestu Świecie

3 opinie
Wyburzenia Świecie

Rozbiórka budynków nie ma dla MURAWEN żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Znakomite Rozbiórki

2 opinie
Usługi Kamieniarskie DIDYK - Znakomite Rozbiórki Świecie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z Usługi Kamieniarskie DIDYK perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Porządne Wyburzenia Świecie

1 opinia
Rolmit - Porządne Wyburzenia Świecie

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje najlepsze usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Świecie, a także pobliskich miast i powiatów. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

1 opinia
Rafał Rutkowski - Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Świecie

Jeszcze poszukujesz specjalisty od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Rafał Rutkowski. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Rembud

1 opinia
Rembud - Doskonałe Wyburzenia Świecie

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Rembud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Staranne Wyburzenia

3 opinie
HURTOWNIA BUDOWLANA GRESTA - Staranne Wyburzenia Świecie

Firma HURTOWNIA BUDOWLANA GRESTA oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Świecia i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

FUH.CASSIOPEA.

1 opinia
FUH.CASSIOPEA. - Świetne Rozbiórki Świecie

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z FUH.CASSIOPEA.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Karol Michałecki

1 opinia
Karol Michałecki - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Świecie

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? Karol Michałecki to dobry wybór. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rewelacyjne Rozbiórki w Świeciu

1 opinia
Firma Remontowo Budowlana Sławomir Pater - Rewelacyjne Rozbiórki w Świeciu

Wykonanie rozbiórek będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma Remontowo Budowlana Sławomir Pater ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Gładko

2 opinie
Gładko - Doskonałe Usuwanie Azbestu Świecie

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego usuwania azbestu z Świecia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Gładko jest do Twojej dyspozycji. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Świeciu (14)

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Świecie

Ten Klient myśli, że porządne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 2 dni temu

 • Świecie

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Świecie

Jeśli rozbiórka budynków to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Potrzebne prace rozbiórkowe". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Grupa

Pierwszorzędne Rozbiórki Świecie

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, ...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Pruszcz

Zlecę prace rozbiórkowe, Świecie

Zakres zlecenia: Ściągnięcie i zapakowanie azbestu z dachu 14 m kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Świecie

Firma Wyburzeniowa Świecie

Zakres zlecenia: Usunięcie dachu z azbestu 14m kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Świecie

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Świecie

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Świecie

Solidne Wyburzania Budynków Świecie

Zakres zlecenia: Usuwanie eternitu z dachu. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wiąg

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 151-200m², Świecie

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Świecie

Prace rozbiórkowe, do 100m², Mały Komorsk

Rodzaj prac: Wyniesienie kotła na dwó Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Trzeba przeciąć kociął na 2 części i wynieść go z kotłow...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Mały komorsk

Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m², Mały Komorsk

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Kujawsko-pomorskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Mały komorsk

Zlecenie na wyburzenie garażu, 201-300m², Chełmno

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-03-01 do 2024-03-06

 • Chełmno

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 14m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana 2,5mx3,5m Piętro 4 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Grudziądz

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 21-50m², Grudziądz

Ten Klient uważa, że najlepsze wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 21-50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Grudziądz

Znakomite Wyburzenia

Ten Klient uważa, że znakomite wyburzenia to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Grudziądz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty