Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Brodnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Brodnicy

Staranne Wyburzenia

1 opinia
Wyburzenia Brodnica

Firma Andrzej Koprowski oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Brodnicy i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

ARLEW Budownictwo i Brukarstwo

3 opinie
ARLEW Budownictwo i Brukarstwo - Doskonałej Jakości Wyburzenia Brodnica

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij ARLEW Budownictwo i Brukarstwo. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Kucie Betonu Brodnica

20 opinii
TRANSPORTIN Hubert Sarnowski - Rewelacyjne Kucie Betonu Brodnica

Powierz zadanie rewelacyjnego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Brodnicy i sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu

Witkowski - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Brodnica

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji Witkowski. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Brodnica

GALCZI Mateusz Gałan - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Brodnica

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Usługi Rozbiórkowe

Usługi Rozbiórkowe - Doskonałe Wyburzenia Brodnica

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Usługi Rozbiórkowe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Inżbud - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Brodnica

Wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Inżbud - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Brodnicy, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Aber Bruk

Aber Bruk - Doskonałe Usuwanie Azbestu Brodnica

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Brodnicy. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Solidne Kucie Betonu

"PRO-BUD" Przemysław Łaszewski - Solidne Kucie Betonu Brodnica

Jeśli interesuje Cię solidne kucie betonu i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PRO-BUD Przemysław Łaszewski. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Najlepsze Usuwanie Azbestu w Brodnicy

MICH-BUD - Najlepsze Usuwanie Azbestu w Brodnicy

Rozbiórka budynków nie ma dla MICH-BUD żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Brodnicy (17)

Prace rozbiórkowe, do 50m², Brodnica

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: Klien...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Brodnica

Wyburzania Budynków Brodnica

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Robotno

Dobra Firma Wyburzeniowa Brodnica

Dla Klienta namierzenie dobrej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec działający w rejonie Brodnicy, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Brodnica

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, 51-100m², Brodnica

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Brodnica

Zlecę wyburzenie garażu, 51-100m², Radoszki

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-01-08 do 2024-01-08

 • Radoszki

Firma Wyburzeniowa

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Kurzętnik

Zlecenie na wyburzenie garażu, 101-150m², Lipnica

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-25 do 2024-03-26

 • Lipnica

Zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m², Altana

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Altana

Rozbiórka Budynków Brodnica

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Altana

Zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m², Altana

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Altana

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Urszulewo

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: do wywiezienia jest barakowoz oraz rozebrania dobudowka wykonan...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Urszulewo

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Boguszewo

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Boguszewo

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Iława

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Iława

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 12m², Iława

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Domek ogrodowy Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Płyta lakierowana i gruz, budynek parterowy i smoła płyta betonowa i okna Termin ...

2023-12-02 do 2023-12-10

 • Iława

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Iława

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Iława

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Brodnica

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Dąbrówno

Wyburzenia, Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 3 dni temu

 • Dąbrówno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty