EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Wiatrołapy bez decyzji o warunkach zabudowy

Redakcja | 2010-07-31

Obecnie trwają wstępne prace nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mające na celu rozszerzenie katalogu obiektów budowlanych i robót budowlanych na realizację, których nie będzie wymagane ustalenie lokalizacji inwestycji oraz decyzja o warunkach zabudowy. Jest to inicjatywa mająca na celu uproszczenie procedury zdobywania zgody na realizację drobnych inwestycji.

Zobacz także

JONIEC®/ F.P.U.H. JONIEC® Mieczysław Joniec Bloczki elewacyjne TOM

Bloczki elewacyjne TOM Bloczki elewacyjne TOM

Firma JONIEC jest producentem o ugruntowanej pozycji na rynku betonowych wyrobów do budowy ogrodzeń i obiektów małej architektury. Wysokie standardy działalności w sferze jakości produktów zostały nagrodzone...

Firma JONIEC jest producentem o ugruntowanej pozycji na rynku betonowych wyrobów do budowy ogrodzeń i obiektów małej architektury. Wysokie standardy działalności w sferze jakości produktów zostały nagrodzone tytułem „Jakość Roku 2011”, świadczy to o wysokim zaangażowaniu firmy w dążeniu do podnoszenia poziomu oferowanych wyrobów i usług.

Austrotherm Gęstość styropianu ma znaczenie

Gęstość styropianu ma znaczenie Gęstość styropianu ma znaczenie

Ocieplamy budynki po to, żeby zużywać mniej ciepła, przez co znacząco obniżamy rachunki za ogrzewanie oraz chronimy środowisko naturalne. Stojąc w obliczu ciągłych wzrostów cen energii, warto zastanowić...

Ocieplamy budynki po to, żeby zużywać mniej ciepła, przez co znacząco obniżamy rachunki za ogrzewanie oraz chronimy środowisko naturalne. Stojąc w obliczu ciągłych wzrostów cen energii, warto zastanowić się nad właściwym doborem materiału izolacyjnego.

Pfleiderer Polska Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane...

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane przez firmę Pfleiderer.

W głównej mierze chodzi tutaj o dobudowywanie do istniejących obiektów budowlanych wiatrołapów, zewnętrznych klatek schodowych, tarasów, galerii, balkonów, pochylni, ramp, oraz ich obudowy ścianami i dachem. Są to wprawdzie drobne inwestycje, ale obecnie, żeby móc dokonać takich przeróbek trzeba postarać się o decyzję o warunkach zabudowy, rzecz jasna wszędzie tam, gdzie nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak wiemy te procedury znacząco wydłużają rozpoczęcie prac inwestycyjnych - mówi Anna Macina, specjalista ds. marketingu firmy architektonicznej ARCHETON Sp. z o.o.

Ważne zastrzeżenie dokonane w poselskim projekcie nowelizacji ustawy polega na stwierdzeniu, że rozbudowa o elementy wyżej wskazane nie może powodować zmiany sposobu użytkowania i przeznaczenia obiektu budowlanego oraz zmiany jego formy architektonicznej.

Drugą osią proponowanych zmian jest skrócenie  procedur  administracyjnych, związanych z wydawaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego i decyzji o warunkach zabudowy, poprzez wyznaczenie bardzo krótkich terminów dla organów prowadzących postępowanie w sprawie wydania takich decyzji, organów uzgadniających projekty decyzji,  a także organów odwoławczych oraz dla sądu administracyjnego. Za przykład można tutaj podać 30-dniowy termin na wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Co prawda, tak znaczne skrócenie czasu oczekiwania przez inwestora na taką decyzję usprawniłoby proces inwestycyjny. Niemniej, to może przyczynić się do nieprecyzyjności, a czy nawet wadliwości w otrzymanej decyzji o warunkach zabudowy.

Pewnym instrumentem mobilizującym organy administracyjne, w kontekście wydawania  decyzji o warunkach zabudowy, może być proponowana kara w wysokości 1000 zł, nakładana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za każdy dzień zwłoki w jakimkolwiek postępowaniu czy to dotyczącym wydawania decyzji czy rozpatrywania odwołań od nich - dodaje Anna Macina, specjalista ds. marketingu firmy architektonicznej ARCHETON Sp. z o.o.

Posłowie postulują ponadto, aby sąd administracyjny, rozpatrujący skargi od ostatecznych decyzji wydanych w postępowaniu administracyjnym dotyczącym właśnie warunków zabudowy czy ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego był zobowiązany do rozpoznania sprawy w terminie 3 miesięcy.

Jak dotąd omawiane zmiany są przedmiotem krytyki. Nie mniej jednak 20 maja 2010 roku odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji i jak na razie sprawa ma status niezamkniętej. Trudno też przesądzać, jaki będzie jej finał i czy zakończy się ona pozytywnie dla inwestorów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy ARCHETON

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Przemysław Gogojewicz Samowola budowlana a dziedziczenie

Samowola budowlana a dziedziczenie Samowola budowlana a dziedziczenie

W przypadku samowoli budowlanej nie ma znaczenia fakt, że samowoli dokonał spadkodawca, ponieważ prawa i obowiązki spadkodawcy przeszły na nowego właściciela budynku, który nabył go w drodze dziedziczenia.

W przypadku samowoli budowlanej nie ma znaczenia fakt, że samowoli dokonał spadkodawca, ponieważ prawa i obowiązki spadkodawcy przeszły na nowego właściciela budynku, który nabył go w drodze dziedziczenia.

Przemysław Gogojewicz Zakończenie budowy - i co dalej?

Zakończenie budowy - i co dalej? Zakończenie budowy - i co dalej?

Do użytkowania obiektu budowlanego można przystąpić, jeżeli w terminie 14 dni od dnia złożenia zawiadomienia, organ nadzoru budowlanego nie zgłosi sprzeciwu.

Do użytkowania obiektu budowlanego można przystąpić, jeżeli w terminie 14 dni od dnia złożenia zawiadomienia, organ nadzoru budowlanego nie zgłosi sprzeciwu.

Przemysław Gogojewicz Utrzymanie i użytkowanie budynku - obowiązki właściciela i zarządcy

Utrzymanie i użytkowanie budynku - obowiązki właściciela i zarządcy Utrzymanie i użytkowanie budynku - obowiązki właściciela i zarządcy

Przed właścicielem lub zarządcą obiektu stoją określone w Prawie budowlanym zadania. Jakie obowiązki mają organy nadzoru budowlanego?

Przed właścicielem lub zarządcą obiektu stoją określone w Prawie budowlanym zadania. Jakie obowiązki mają organy nadzoru budowlanego?

Przemysław Gogojewicz Badanie uciążliwości zapachów w kompetencjach nadzoru budowlanego

Badanie uciążliwości zapachów w kompetencjach nadzoru budowlanego Badanie uciążliwości zapachów w kompetencjach nadzoru budowlanego

Badanie "uciążliwości zapachów" leży w kompetencjach organów nadzoru budowlanego. Na czym polega ochrona jakości powietrza wg Prawa ochrony środowiska? Co o zapachach mówią polskie normy?

Badanie "uciążliwości zapachów" leży w kompetencjach organów nadzoru budowlanego. Na czym polega ochrona jakości powietrza wg Prawa ochrony środowiska? Co o zapachach mówią polskie normy?

Przemysław Gogojewicz Budowa nieruchomości na granicy działki

Budowa nieruchomości na granicy działki Budowa nieruchomości na granicy działki

W sytuacji, gdy dokumenty zbadane dla potrzeb sprawy o rozgraniczenie nie dają wystarczających podstaw do ustanowienia granicy według stanu prawnego nieruchomości, a oświadczenia stron postępowania są...

W sytuacji, gdy dokumenty zbadane dla potrzeb sprawy o rozgraniczenie nie dają wystarczających podstaw do ustanowienia granicy według stanu prawnego nieruchomości, a oświadczenia stron postępowania są w tym zakresie sprzeczne, wówczas występuje spór graniczny. Jeżeli nie dojdzie do jej zawarcia, a brak jest podstaw do wydania decyzji merytorycznej w sprawie, organ w oparciu o art. 34 ust. 2 ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne, wydaje decyzję o umorzeniu postępowania administracyjnego i z urzędu...

Krystyna Stankiewicz Jak wyznaczyć obszar oddziaływania projektowanych budynków

Jak wyznaczyć obszar oddziaływania projektowanych budynków Jak wyznaczyć obszar oddziaływania projektowanych budynków

Zadania tego podjęli się przedstawiciele Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów i Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wspólnie opracowali modelowy sposób określania obszaru...

Zadania tego podjęli się przedstawiciele Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów i Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wspólnie opracowali modelowy sposób określania obszaru oddziaływania obiektów budowlanych.

Redakcja Normy prawne dotyczące ogradzania posesji

Normy prawne dotyczące ogradzania posesji Normy prawne dotyczące ogradzania posesji

Wiele kwestii związanych z wyglądem i funkcjonowaniem ogrodzenie regulują przepisy prawa budowlanego. Przed wykonaniem ogrodzenia, warto poznac obowiązujące wymagania.

Wiele kwestii związanych z wyglądem i funkcjonowaniem ogrodzenie regulują przepisy prawa budowlanego. Przed wykonaniem ogrodzenia, warto poznac obowiązujące wymagania.

Jacek Sawicki Ustawa Prawo budowlane - tekst ujednolicony

Ustawa Prawo budowlane - tekst ujednolicony Ustawa Prawo budowlane - tekst ujednolicony

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7.06.2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy Prawo budowlane (DzU poz. 1202 z dnia 22.06.2018...

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7.06.2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy Prawo budowlane (DzU poz. 1202 z dnia 22.06.2018 r. z późn. zm.) aktualizacja przepisów na dzień 17 lutego 2020 r.

Redakcja Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę? Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Czytelniczka z Warszawy przysłała do redakcji list z prośbą o poradę dotyczącą ogrodzenia między jej posesją a działką sąsiada. Zwróciliśmy się o pomoc do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytelniczka z Warszawy przysłała do redakcji list z prośbą o poradę dotyczącą ogrodzenia między jej posesją a działką sąsiada. Zwróciliśmy się o pomoc do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Krystyna Stankiewicz news Ceny materiałów dla budownictwa idą w górę

Ceny materiałów dla budownictwa idą w górę Ceny materiałów dla budownictwa idą w górę

W lipcu br. ceny materiałów dla budownictwa, produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 13,4%, a w porównaniu z czerwcem 2022 r. o 0,8% – wynika ze wstępnych...

W lipcu br. ceny materiałów dla budownictwa, produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 13,4%, a w porównaniu z czerwcem 2022 r. o 0,8% – wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Czy do budowy domu warto zatrudnić inwestora zastępczego?

Czy do budowy domu warto zatrudnić inwestora zastępczego? Czy do budowy domu warto zatrudnić inwestora zastępczego?

Czy do budowy domu warto zatrudnić inwestora zastępczego?

Czy do budowy domu warto zatrudnić inwestora zastępczego?

Jak wybrać kierownika budowy?

Jak wybrać kierownika budowy? Jak wybrać kierownika budowy?

Jak wybrać kierownika budowy?

Jak wybrać kierownika budowy?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem? Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Co to jest dom pasywny?

Co to jest dom pasywny? Co to jest dom pasywny?

Co to jest dom pasywny?

Co to jest dom pasywny?

Ekologia na budowie

Ekologia na budowie Ekologia na budowie

Ekologia na budowie

Ekologia na budowie

Co zrobić, aby dom był energooszczędny?

Co zrobić, aby dom był energooszczędny? Co zrobić, aby dom był energooszczędny?

Co zrobić, aby dom był energooszczędny?

Co zrobić, aby dom był energooszczędny?

Jak zbudować energooszczędny dom?

Jak zbudować energooszczędny dom? Jak zbudować energooszczędny dom?

Jak zbudować energooszczędny dom?

Jak zbudować energooszczędny dom?

mgr inż. architekt Tomasz Rybarczyk Budowa w czasach koronawirusa

Budowa w czasach koronawirusa Budowa w czasach koronawirusa

Obecna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, czyli szerząca się epidemia koronawirusa, wpływa na całe nasze życie. Dosięga to również kwestii budów, których prowadzenie w tym czasie jest możliwe, oczywiście...

Obecna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, czyli szerząca się epidemia koronawirusa, wpływa na całe nasze życie. Dosięga to również kwestii budów, których prowadzenie w tym czasie jest możliwe, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialności wszystkich osób związanych z budową oraz zastosowaniem odpowiednich technologii i materiałów.

Podróżnik w czasie Latarnia morska STILO

Latarnia morska STILO Latarnia morska STILO

Latarnia powstała w latach 1904 - 1906. Powstała w miejscu zlikwidowanego znaku ostrzegawczego będącego zwykłą drewnianą wieżą.

Latarnia powstała w latach 1904 - 1906. Powstała w miejscu zlikwidowanego znaku ostrzegawczego będącego zwykłą drewnianą wieżą.

Redakcja news Technologie produkcji dachówek betonowych

Technologie produkcji dachówek betonowych Technologie produkcji dachówek betonowych

Proces produkcji dachówki nie jest prosty. Zwłaszcza jeśli chcemy, żeby dachówka spełniała nie tylko wymagania estetyczne, ale była też trwała i spełniała dodatkowe funkcje, takie jak np. odporność na...

Proces produkcji dachówki nie jest prosty. Zwłaszcza jeśli chcemy, żeby dachówka spełniała nie tylko wymagania estetyczne, ale była też trwała i spełniała dodatkowe funkcje, takie jak np. odporność na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Dachówki betonowe produkowane w technologii Cisar oraz technologii Protegon zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Pfleiderer Polska Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne Płyty LivingBoard – uniwersalne i ekologiczne

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane...

Podczas budowy i wykończenia domu warto zdecydować się na produkty, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort. Takim elementem są adresowane do tzw. zielonego budownictwa płyty budowlane LivingBoard proponowane przez firmę Pfleiderer.

Czy potrzebne jest ogrodzenie tymczasowe placu budowy?

Czy potrzebne jest ogrodzenie tymczasowe placu budowy? Czy potrzebne jest ogrodzenie tymczasowe placu budowy?

Planujesz budowę? Zastanawiasz się Czy potrzebne jest ogrodzenie tymczasowe placu budowy? Sprawdź, jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać, by odpowiednio zabezpieczyć jej teren.

Planujesz budowę? Zastanawiasz się Czy potrzebne jest ogrodzenie tymczasowe placu budowy? Sprawdź, jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać, by odpowiednio zabezpieczyć jej teren.

Redakcja Jakie dokumenty są potrzebne, aby móc wprowadzić się do nowego domu?

Jakie dokumenty są potrzebne, aby móc wprowadzić się do nowego domu? Jakie dokumenty są potrzebne, aby móc wprowadzić się do nowego domu?

Zanim wprowadzimy się do nowego domu, trzeba najpierw spełnić kilka formalnych wymagań towarzyszących zakończeniu budowy. Procedury z tym związane obejmują konieczność zgromadzenia, a następnie złożenia...

Zanim wprowadzimy się do nowego domu, trzeba najpierw spełnić kilka formalnych wymagań towarzyszących zakończeniu budowy. Procedury z tym związane obejmują konieczność zgromadzenia, a następnie złożenia do odpowiednich instytucji określonych dokumentów. Dopełnienie formalności przebiegnie sprawnie, jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o potrzebne dokumenty.

Krystyna Stankiewicz Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni?

Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni? Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni?

W zależności od barwy elewacji dom może sprawiać wrażenie lekkiej lub masywnej budowli, a jego sylwetka wtapiać się w otoczenie lub z nim kontrastować.

W zależności od barwy elewacji dom może sprawiać wrażenie lekkiej lub masywnej budowli, a jego sylwetka wtapiać się w otoczenie lub z nim kontrastować.

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.