Kategorie
Szukaj

Gładzie w Brzegu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Brzegu

Staranne Gładzie Szpachlowe Brzeg

6 opinii
Gładzie Brzeg

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Plaster Master Nysa są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Solidne Gładzie Bezpyłowe Brzeg

22 opinie
"REVERS" - USŁUGI WYKOŃCZENIOWE - Solidne Gładzie Bezpyłowe Brzeg

Jeśli szukasz dobrej współpracy to eksperci z REVERS - USŁUGI WYKOŃCZENIOWE są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Staranne Gładzie Gipsowe w Brzegu

20 opinii
REKNES Marek Denes - Staranne Gładzie Gipsowe w Brzegu

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - REKNES Marek Denes jest do Twoich usług. Brzeg i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

STANBUD

4 opinie
STANBUD - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Brzeg

Jesteś zdania, że doskonałej jakości gładzie gipsowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z STANBUD dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zarezerwuj termin!

KOPEMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

10 opinii
KOPEMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Brzeg

Po prostu zleć usługę kładzenia gładzi specjalistom firmy KOPEMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z miejscowości Brzeg. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Brzegu są w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

BUDMAR Rosiński Marek

14 opinii
BUDMAR Rosiński Marek - Najlepsze Gładzie Gipsowe Brzeg

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie gipsowe to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Porządne Gładzie Gipsowe

1 opinia
Natallex - Porządne Gładzie Gipsowe Brzeg

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od gładzi gipsowych to wykorzystaj kompetencje Natallex. Brzeg i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

5 opinii
Jot-Es - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Brzeg

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Doskonałe Gładzie Gipsowe

7 opinii
PTR-GK - Doskonałe Gładzie Gipsowe Brzeg

Jeżeli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji PTR-GK. Brzeg i okolice to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Selit sp. z o. o.

3 opinie
Selit sp. z o. o. - Solidne Gładzie Gipsowe Brzeg

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Wykorzystaj doświadczenie Selit sp. z o. o.. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Brzegu (17)

Najlepsze Gładzenie Ścian Brzeg

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego gładzenia ścian z Brzegu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Brzeg

Rewelacyjne Położenie Gładzi Brzeg

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Brzeg

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Szydłowice

Położenie gładzi, 301-500m², Grodków

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu położenia gładzi wykonaj zlecenie na położenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Położenie gładzi, 301-500m². Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Grodków

Porządne Gładzie Brzeg

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Oławy i okolic. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-06-27 do 2024-07-05

 • Oława

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Oława

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Oława

Jeżeli jako ekspert od gładzi szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Oławy bez wątpienia pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Oława

Najlepsze Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 120m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-12 do 2024-02-12

 • Dobrzeń Wielki

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 501m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Poszukuję do wykonania gładzi na tynku nowobudowanego domu. Ok 500 m2 ścian. Termin na już. Termi...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Ciepielowice

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Tułowice

Jeśli pracujesz od lat i realizujesz usługi z zakresu pierwszorzędnego gładzenia ścian wykonaj zlecenie, które ma treść - Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m² i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Tułowice

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Tułowice

Zdecyduj się na prace dotyczące najwyższej klasy położenia gładzi od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Opolskie lub okolicy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Tułowice

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Czernica

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Czernica

Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m², Namysłów

Jeżeli realizujesz zlecenia na wysokiej klasy położenie gładzi w rejonie Namysłowa i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Namysłów

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Namysłów

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-07 do 2024-07-15

 • Namysłów

Najlepsze Gładzenie Ścian

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Komprachcice

Solidne Kładzenie Gładzi Brzeg

Klient napisał "Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m²". Zrealizuj zadanie solidnego kładzenia gładzi jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z Dolnośląskiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Siechnice

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Żerniki wrocławskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty