Kategorie
Szukaj

Gładzie w Nysie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Nysie

Porządne Gładzie Gipsowe

6 opinii
Gładzie Nysa

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Plaster Master Nysa. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe

21 opinii
BEMI MARIUSZ MICHALIK - Staranne Gładzie Gipsowe Nysa

Wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z BEMI MARIUSZ MICHALIK. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

ZAW-REMO Łukasz Zawada

1 opinia
ZAW-REMO Łukasz Zawada - Doskonałe Gładzie Nysa

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi w Nysie

3 opinie
Lukasz Kalafarski - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi w Nysie

Powierz usługę najwyższej klasy kładzenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Nysa i okolicznych powiatów. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Nysa

1 opinia
DobreOko - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Nysa

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najwyższej klasy gładzenia ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma DobreOko jest do Twojej dyspozycji. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Łukasz Gotszalk

2 opinie
Łukasz Gotszalk - Najlepsze Kładzenie Gładzi Nysa

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - Łukasz Gotszalk jest do Twoich usług. Nysa i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Wenekor Jacek Borkowski

1 opinia
Wenekor Jacek Borkowski - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Nysa

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Wenekor Jacek Borkowski. Nysa to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

MatBud Mateusz Budzik

2 opinie
MatBud Mateusz Budzik - Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Nysa

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. MatBud Mateusz Budzik ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać ofertę skontaktuj się - warto.

Perfekcyjne Gładzie

1 opinia
Zbigniew Szkwyra - Perfekcyjne Gładzie Nysa

Chcesz znaleźć dobrego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zbigniew Szkwyra z Nysy jest na to skuteczną metodą. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Porządne Gładzie Bezpyłowe Nysa

14 opinii
Profesionale Hauser - Porządne Gładzie Bezpyłowe Nysa

Myślisz, że porządne gładzie bezpyłowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Nysie (15)

Kładzenie Gładzi Nysa

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Nysa

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Nysa

Jeżeli realizujesz zlecenia na solidne położenie gładzi w rejonie Nysy i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Nysa

Świetne Gładzie Nysa

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Nysa

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Nysa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Nysa

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 130m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Opolskie i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Niemysłowice

Zlecę położenie gładzi, 101-200m², Prudnik

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Prudnik

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Nysa

Upewnij się, że Klienci zlecający położenie gładzi są wiarygodni. Wyślij ofertę jako ekspert od położenia gładzi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Grodków

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Tułowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Gładzie i malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Tułowice

Najlepsze Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: Na klatce schodowej położenie gładź na ściany, wykończenie ok.21m2, szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Na klat...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Tułowice

Pierwszorzędne Gładzie

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Komprachcice

Szukam firmy do położenia gładzi, 500m², Głubczyce

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Głubczyce

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Szukam firmy do położenia gładzi, do 20m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Opole

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Nysa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 55m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Opole

Szukam firmy do położenia gładzi, 1800m², Opole

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1800m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Opole

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Planujesz wykonać zlecenie na kładzenie gładzi, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Położenie gładzi, 301-500m² to wspaniały wybór. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Opole
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty