Kategorie
Szukaj

Gładzie w Namysłowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 968 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Namysłowie

Euro - Dom

5 opinii
Gładzie Namysłów

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profbud

2 opinie
Profbud - Najlepsze Gładzie Na Mokro Namysłów

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Profbud. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Usługi Remontowe Mateusz Wasilewski

1 opinia
Usługi Remontowe Mateusz Wasilewski - Solidne Gładzie Na Mokro Namysłów

Jeżeli wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro to zaufaj doświadczeniu Usługi Remontowe Mateusz Wasilewski. Namysłów i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Doskonałe Gładzie Gipsowe Namysłów

1 opinia
nowoczesne ocieplenia m. chamera - Doskonałe Gładzie Gipsowe Namysłów

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne walory firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Doskonałe Położenie Gładzi w Namysłowie

1 opinia
Krystian konefał - Doskonałe Położenie Gładzi w Namysłowie

Jeżeli szukasz doskonałego położenia gładzi i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Krystian konefał. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Bud-Instal Karol Żurawka

1 opinia
Bud-Instal Karol Żurawka - Solidne Gładzie Gipsowe Namysłów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to zaufaj doświadczeniu Bud-Instal Karol Żurawka. Namysłów i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najlepsze Gładzie Gipsowe

13 opinii
Usługi Ogólnobudowlane - Najlepsze Gładzie Gipsowe Namysłów

Gdy poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Profesjonalne Gładzie Gipsowe Namysłów

1 opinia
Niz-Rem Adrian Nizioł - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Namysłów

Poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu Niz-Rem Adrian Nizioł. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

3 opinie
Glazurnik kafelkarz usługi remontowo budowlane - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Namysłów

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Glazurnik kafelkarz usługi remontowo budowlane. Namysłów i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do kontaktu.

Znakomite Gładzie Gipsowe

1 opinia
Grzegorz Madej - Znakomite Gładzie Gipsowe Namysłów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to zaufaj doświadczeniu Grzegorz Madej. Namysłów i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Namysłowie (14)

Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², Namysłów

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-07 do 2024-07-15

 • Namysłów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m², Namysłów

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kładzenie gładzi w rejonie Namysłowa i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Namysłów

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Namysłów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Proszę o kontakt telefoniczny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Domaszowice

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Zlecenie o treści - Położenie gładzi, 501m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Opolskie i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Ciepielowice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Wołczyn

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Wołczyn

Położenie gładzi, 51-100m², Duczów Wielki

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Wygładzenie i pomalowanie, szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Duczów Wielki

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Szydłowice

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Szydłowice

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Jenkowice

Jeżeli realizujesz zlecenia na wysokiej klasy położenie gładzi w rejonie Dolnośląskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę położenie gładzi, 21-50m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Jenkowice

Kładzenie Gładzi Namysłów

Potrzebujesz klienta jako ekspert od perfekcyjnego kładzenia gładzi w rejonie Brzegu lub w pobliskich powiatach? Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Brzeg

Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Brzeg

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Bogacica

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 2000m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Dolnośląskiego i z sąsiednich miast. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Syców

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Oleśnica

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 58m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Oleśnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty