Kategorie
Szukaj

Gładzie w Olesnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Olesnie

Roberto

1 opinia
Gładzie Olesno

Od wielu lat pracownicy firmy Roberto realizują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Kładzenie Gładzi Olesno

3 opinie
Bud-Mann Patryk Mann - Solidne Kładzenie Gładzi Olesno

Zleć usługę kładzenia gładzi fachowcom z miejscowości Olesno. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Olesna są jednymi z najlepszych. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Porządne Gładzie Bezpyłowe

3 opinie
Dariusz Polarz Wykończenia Wnętrz - Porządne Gładzie Bezpyłowe Olesno

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu Dariusz Polarz Wykończenia Wnętrz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

Twój Dom Remonty i wykończenia wnętrz Marcin Wilk

1 opinia
Twój Dom Remonty i wykończenia wnętrz Marcin Wilk - Pierwszorzędne Położenie Gładzi Olesno

Od wielu lat pracownicy Twój Dom Remonty i wykończenia wnętrz Marcin Wilk wykonują usługi z zakresu położenia gładzi, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Profesjonalne Gładzie Na Mokro Olesno

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Kroczek Paweł - Profesjonalne Gładzie Na Mokro Olesno

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Remontowo-Budowlane Kroczek Paweł. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

DANIEL

1 opinia
DANIEL - Fantastyczne Położenie Gładzi Olesno

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Olesna. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GLAZUR-KOMPLEX

1 opinia
GLAZUR-KOMPLEX - Profesjonalne Położenie Gładzi Olesno

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego położenia gładzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma GLAZUR-KOMPLEX jest gotowa Ci pomóc. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

1 opinia
Projektowanie i wykonawstwo budowlane mgr inż. Marek Jurczok - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Olesno

Powierz zadanie położenia gładzi profesjonalistom firmy Projektowanie i wykonawstwo budowlane mgr inż. Marek Jurczok z miejscowości Olesno. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Olesna są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Krzysztof Wandasiewicz

3 opinie
Krzysztof Wandasiewicz - Najlepsze Gładzie Gipsowe Olesno

Według Ciebie najlepsze gładzie gipsowe to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Krzysztof Wandasiewicz udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Porządne Gładzie Szpachlowe w Olesnie

6 opinii
Usługi Remontowo Budowlane REM-BUD - Porządne Gładzie Szpachlowe w Olesnie

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Remontowo Budowlane REM-BUD są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Olesnie (17)

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Olesno

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Olesna? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-25 do 2024-04-26

 • Olesno

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Olesno

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Stare budownictwo. Niektóre tynki zostały skute i położone nowe. Wszystkie ściany zostały zabe...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Kadłub wolny

Położenie Gładzi Olesno

Wykonaj zadanie solidnego położenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m²", jako profesjonalista z miejscowości Kluczbork. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Kluczborka jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-21 do 2024-05-28

 • Kluczbork

Położenie Gładzi

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o wysokiej klasy położenie gładzi z Śląskiego. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Ciasna

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Bogacica

Znakomite Gładzie Olesno

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Skomlin

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Wieluń

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Wieluń

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Wieluń

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Wieluń

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Wieluń

Położenie gładzi, 21-50m², Wieluń

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Wieluń

Fantastyczne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Wołczyn

Położenie gładzi, 51-100m², Duczów Wielki

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Wygładzenie i pomalowanie, szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Duczów Wielki

Doskonałe Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: tynki Informacje dodatkowe: tynki gipsowe Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Kłobuck

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Wierzchlas

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Sadów

Miejsce położenia gładzi: tylko sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: są to płyty KG Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-16

 • Sadów

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Gruszewnia

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-05 do 2024-07-05

 • Boronów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty