Kategorie
Szukaj

Gładzie w Otwocku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Otwocku

MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa

56 opinii
Gładzie Otwock

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Otwock

17 opinii
AD-BUD - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Otwock

Od lat pracownicy firmy AD-BUD oferują usługi z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Aby poznać ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Świetne Gładzie Gipsowe

4 opinie
Sebik - Świetne Gładzie Gipsowe Otwock

Uwierz fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Sebik. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

POL-UK REMONT EXPERT

25 opinii
POL-UK REMONT EXPERT - Profesjonalne Gładzie Otwock

Utworzona z pasji do gładzi firma oferuje profesjonalne gładzenie ścian na terenie miejscowości Otwock, jak również pobliskich miast i powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

JWK Sp. z o.o.

2 opinie
JWK Sp. z o.o. - Porządne Gładzie Na Mokro Otwock

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z JWK Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

8 opinii
Stylowy Projekt Monika Zawistowska - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Otwock

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Stylowy Projekt Monika Zawistowska są dla Ciebie idealni. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Znakomite Gładzie Szpachlowe Otwock

8 opinii
remonty- wykończenia - Znakomite Gładzie Szpachlowe Otwock

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z remonty- wykończenia są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Położenie Gładzi

5 opinii
MJ-BUD Marcin Jaśkiewicz - Rewelacyjne Położenie Gładzi Otwock

Chesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego położenia gładzi z Otwocka do realizacji zaplanowanych działań? Firma MJ-BUD Marcin Jaśkiewicz jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Kompleksowe Wykończenia Wnętrz

1 opinia
Kompleksowe Wykończenia Wnętrz - Staranne Gładzie Gipsowe Otwock

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Kompleksowe Wykończenia Wnętrz ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian w Otwocku

2 opinie
VerMat Weronika Zakrzewska - Pierwszorzędne Gładzenie Ścian w Otwocku

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi gładzenia ścian na bardzo wysokim poziomie. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Otwocku (15)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 4000m², Celestynów

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 4000m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Budynek szkoły, zaprawianie otworów i bruzd - wymiana c.o inst...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Celestynów

Doskonałe Gładzie Otwock

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o położenia gładzi, do 20m², chcąc trafić w dobre miejsce. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Otwock

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Otwock

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Otwock

Gładzenie Ścian Otwock

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-22 do 2024-01-23

 • Góraszka

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 220m², Otwock

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 220m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Otwock

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Józefów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Do zrobienia salon w calosci + korytarz Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Józefów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Góra Kalwaria

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Szpachlowanie po wymianie drzwi wejściowych i balkonowych Termin skorzy...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Góra Kalwaria

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Konstancin-Jeziorna

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi profesjonalista z zakresu perfekcyjnego położenia gładzi? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-12-21 do 2023-12-29

 • Konstancin-Jeziorna

Dam zlecenie na położenie gładzi, 70m², Mińsk Mazowiecki

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od profesjonalnego kładzenia gładzi w rejonie Mińska Mazowieckiego lub w pobliskich miastach? Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2024-01-09 do 2024-01-09

 • Mińsk Mazowiecki

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Mińsk Mazowiecki

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Szpachlowanie ścian i sufitów + malowanie na gotowo kolor Termin skorzystania z ofer...

2024-01-05 do 2024-01-07

 • Mińsk Mazowiecki

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Otwock

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Halinów

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 600m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Halinów

Położenie gładzi, 40m², Hipolitów

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Położenie gładzi, 40m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Hipolitów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Zakręt

Położenie gładzi, 101-200m², Garwolin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-08 do 2023-12-08

 • Garwolin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty