Kategorie
Szukaj

Gładzie w Limanowej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Limanowej

Najlepsze Gładzie Gipsowe Limanowa

5 opinii
Gładzie Limanowa

Gdy poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z DK Arts są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Profesjonalne Gładzie Na Mokro Limanowa

17 opinii
DK BUILDING - Profesjonalne Gładzie Na Mokro Limanowa

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Skorzystaj z kwalifikacji DK BUILDING. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

11 opinii
SZWAGRO-BUD - Profesjonalne Gładzenie Ścian Limanowa

Wiele długich lat pracownicy SZWAGRO-BUD wykonują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Porządne Gładzie Gipsowe

15 opinii
"PP-FLIZY" Usługi Remontowo Wykończeniowe - Porządne Gładzie Gipsowe Limanowa

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PP-FLIZY Usługi Remontowo Wykończeniowe. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Chochliński

6 opinii
Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Chochliński - Świetne Gładzie Gipsowe Limanowa

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Chochliński. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak

8 opinii
MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Limanowa

Firma MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Limanowej i okolic. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi w Limanowej

2 opinie
Mariusz Chlipała - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi w Limanowej

Powierz usługę najwyższej klasy kładzenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Limanowa i okolicznych powiatów. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Wykończenia-Remonty "JEŻYK" Jerzy Piórkowski

18 opinii
Wykończenia-Remonty "JEŻYK" Jerzy Piórkowski - Pierwszorzędne Gładzie Limanowa

Gładzie na najwyższym poziomie to dla firmy Wykończenia-Remonty JEŻYK Jerzy Piórkowski pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Remys

4 opinie
Remys - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Limanowa

Właśnie wybierasz wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Remys z Limanowej jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Edengard

4 opinie
Edengard - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Limanowa

Zrealizowanie gładzi bezpyłowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Edengard ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Limanowej (18)

Gładzenie Ścian Limanowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-05 do 2023-05-05

 • Limanowa

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Łącko

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-29 do 2023-03-29

 • Łącko

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Gdów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Gdów

Gładzenie Ścian

Próbujesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Małopolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-14 do 2023-05-20

 • Gdów

Szukam firmy na szpachlowanie, 301-500m², Chełmiec

Wybierz prace dotyczące rewelacyjnego gładzenia ścian od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Małopolskiego. Ustal pasujący termin od razu!

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Chełmiec

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Limanowa

To zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Stary Sącz

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Stary Sącz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Stary Sącz

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Krzczonów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Krzczonów

Wykonanie gładzi, 3000m2, Gnojnik

Zakres zlecenia: wykonanie gładzi na tynkach gipsowych Powierzchnia: 3000m2 Projekt: Klient posiada projekt Oferty: z materiałem Termin: marzec/kwiecień 2023r. Zleceniodawca: Generalny Wykonawca...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Gnojnik

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 50m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Bochni i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Bochnia

Zapotrzebowanie na szpachlowanie, 501-1000m², Nowy Sącz

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na wyjątkowe gładzenie ścian w Nowym Sączu. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Nowy Sącz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Lasek

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Małopolskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Lasek

Najlepsze Gładzenie Ścian

Najlepsze gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Nowy Targ

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu gładzenia ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-04-19 do 2023-04-19

 • Wieliczka

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Wieliczka

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-12-22 do 2022-12-23

 • Wieliczka

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję fachowców do zrobienia gładzi w domu jednorodzinnym. powierzchnia około 600 m2. podłoże tynk cem...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Wieliczka

Doskonałe Gładzie Limanowa

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 800m², chcąc trafić w dobre miejsce. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-02-07 do 2023-02-17

 • Wieliczka

Zapytanie o położenie gładzi, 50m², Niepołomice

Klient napisał "Zapytanie o położenie gładzi, 50m²". Zrealizuj zlecenie wyjątkowego gładzenia ścian jako profesjonalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Małopolskiego i przyległych miast. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Niepołomice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty