Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Brzesku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 529 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Brzesku

Solidne Usuwanie Azbestu Brzesko

41 opinii
Wyburzenia Brzesko

Po prostu zleć usługę usuwania azbestu profesjonalistom z miejscowości Brzesko. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Brzeska są jednymi z najlepszych. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Doskonałe Wyburzenia

22 opinie
DIGGER-TRANS - Doskonałe Wyburzenia Brzesko

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DIGGER-TRANS z Brzeska jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki w Brzesku

17 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki w Brzesku

Szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Dominik-KRAK-TRANS-BUD. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Solidne Rozbiórki Brzesko

Firma KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Brzeska oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

F.H.U AUTOMOTIVE

3 opinie
F.H.U AUTOMOTIVE - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Brzesko

Pochłonie Cię fachowe działanie F.H.U AUTOMOTIVE w rejonie Brzeska. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Solmar

2 opinie
Solmar - Wyjątkowe Kucie Betonu Brzesko

Powierz zadanie wyjątkowego kucia betonu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Brzesko i pobliskich miast. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PRACOWNIA BUDOWLANA

1 opinia
PRACOWNIA BUDOWLANA - Najlepsze Usuwanie Azbestu Brzesko

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje najlepsze usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Brzesko, a także pobliskich miast i powiatów. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

AMK-TRANS

1 opinia
AMK-TRANS - Rewelacyjne Rozbiórki Brzesko

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. AMK-TRANS ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

HAB-KRIS

3 opinie
HAB-KRIS - Doskonałej Jakości Wyburzenia Brzesko

Podekscytuje Cię fachowe działanie HAB-KRIS w miejscowości Brzesko. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

8 opinii
F.P.H.U. "Marzec" - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Brzesko

Oszołomi Cię sprawne działanie F.P.H.U. Marzec w miejscowości Brzesko. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek wykonają błyskawicznie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Brzesku (16)

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Brzesko

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Brzesko

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 2480m², Brzesko

Rodzaj prac: Rozbiorka nawierzchni poliuretanowej oraz ze sztucznej trawy Rodzaj obiektu: boisko sportowe Powierzchnia obiektu: 2480m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: nawierzchnia trawiasta 18...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Brzesko

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Brzesko

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Drewniany, ocieplony budynek mieszkalny, połączony z sąsiaduj...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Brzesko

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Brzesko

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Jodłówka

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Bębło

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Bębło

Wyburzania Budynków Brzesko

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: otwór drzwiowy + wstawienie drzwi Termin rozpoczęcia pr...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Wielka Wieś

Pierwszorzędne Rozbiórki Brzesko

To zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na wykucie otworu w ścianie, do 100m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Bębło

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Wielka Wieś

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Proszówki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Proszówki

Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Bochni z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Bochnia

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 100m², Królówka

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Stodoła drewniana Powierzchnia obiektu: 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Rozbiórka stodoły drewnianej do przeniesienia w inne miejsce (jeśli jest taka ...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Królówka

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: rozebranie i przygotowanie lub przewiezienie w inne miejsce ok. 10km Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: stodoła drewnianą pokryt...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Królówka

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Grobla

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Grobla

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Szczepanowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Poszukuję firmy do roz...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Szczepanowice

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatk...

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Łososina Dolna

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa Brzesko

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 68m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Sobolów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty