Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Bytomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 595 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Bytomiu

Broda Trans Bartłomiej Broda

660 opinii
Wyburzenia Bytom

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Broda Trans Bartłomiej Broda posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

DACHtherm Daniel Matyl

11 opinii
DACHtherm Daniel Matyl - Doskonałe Usuwanie Azbestu Bytom

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Bytomia. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Stal-bud Alicja Wojciechowska

5 opinii
Stal-bud Alicja Wojciechowska - Znakomite Rozbiórki Bytom

Zaufaj ekspertom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij Stal-bud Alicja Wojciechowska. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Wyjątkowe Kruszenie Betonu Bytom

1 opinia
FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA "ARBUR" - Wyjątkowe Kruszenie Betonu Bytom

Od lat pracownicy FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA ARBUR wykonują usługi z zakresu wyjątkowego kruszenia betonu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ażeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Solidne Rozbiórki Bytom

16 opinii
Usługi remontowo budowlane Paweł Kozioł - Solidne Rozbiórki Bytom

Zaufaj specjalistom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij Usługi remontowo budowlane Paweł Kozioł. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

TRANS-BUD P. HARAZIŃSKI

8 opinii
TRANS-BUD P. HARAZIŃSKI - Rewelacyjne Wyburzenia Bytom

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? TRANS-BUD P. HARAZIŃSKI jest na to skuteczną metodą. Żeby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

SB-BUD

16 opinii
SB-BUD - Dobra Firma Wyburzeniowa Bytom

Firma SB-BUD świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Bytom i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

AKJ Karolina Orłoś

1 opinia
AKJ Karolina Orłoś - Perfekcyjne Wyburzenia Bytom

Oszołomi Cię profesjonalne działanie AKJ Karolina Orłoś w miejscowości Bytom. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą dokładnie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Zakład Remontowo-Elewacyjny"ELMONT"

1 opinia
Zakład Remontowo-Elewacyjny"ELMONT" - Najlepsze Wyburzenia Bytom

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz ekspertów od wyburzeń to skorzystaj z doświadczenia Zakład Remontowo-ElewacyjnyELMONT. Bytom i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Profesjonalne Wyburzenia w Bytomiu

3 opinie
Firma Remontowo Budowlana KOBER - Profesjonalne Wyburzenia w Bytomiu

Firma Remontowo Budowlana KOBER oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Bytomia oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Bytomiu (18)

Najlepsza Firma Wyburzeniowa Bytom

Poszukiwana jest najlepsza firma wyburzeniowa działająca w rejonie Bytomia lub okolicach. Zapoznaj się zgłoszenia o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano 3 dni temu

 • Bytom

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Bytom

Rodzaj prac: Wyburzenie pieca kaflowego Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie pieca kaflowego pokojowego wraz z wywiezieniem gruzu i...

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 6 dni temu

 • Bytom

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 1000m², Bytom

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliż...

2023-12-04 do 2023-12-04

 • Bytom

Perfekcyjne Rozbiórki Bytom

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ...

2023-12-04 do 2023-12-04

 • Bytom

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Bytom

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-15 do 2023-10-23

 • Bytom

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Bytom

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Bytom

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 80m², Bytom

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Bytom

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa

Jako wyjątkowa firma wyburzeniowa z Bytomia oraz prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Bytom

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Bytom

Rodzaj prac: skucie płytek Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-30 do 2023-09-04

 • Bytom

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Bytom

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Bytom

Prace rozbiórkowe, 101-200m², Bytom

Rodzaj prac: odwadnianie piwnicy Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Bytom

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Piekary Śląskie

Jako rewelacyjna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych w okolicy Piekar Śląskich - odpowiedz Klientowi i pozwól sprawdzić mu na własne oczy jak bardzo jesteś dobry! Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Piekary Śląskie

Wyburzania Budynków Bytom

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Adres: 41-949 Piekary Slaskie Prosze o niezobowiazujacy kosztor...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Piekary Śląskie

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 12m², Piekary Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Piekary Śląskie

Staranne Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Piekary Śląskie

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 36m², Piekary Śląskie

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 36m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-09-13 do 2023-09-18

 • Piekary Śląskie

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Piekary Śląskie

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

Zainteresowany zgłosił "Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m²". Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Świętochłowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty