Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Chorzowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Chorzowie

Stal-bud Alicja Wojciechowska

5 opinii
Wyburzenia Chorzów

Oszołomi Cię profesjonalne działanie Stal-bud Alicja Wojciechowska w okolicach Chorzowa. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Chorzów

2 opinie
Wyburzenia Silesia - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Chorzów

Fenomenalna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Chorzów i w pobliskich powiatach. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

"Kosta" Bartosz Kostrzewa

1 opinia
"Kosta" Bartosz Kostrzewa - Najlepsze Wyburzanie Ścian Chorzów

Wiele długich lat pracownicy Kosta Bartosz Kostrzewa świadczą usługi z zakresu wyburzania ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Zakład Ogólno-Budowlany "ZIBEX" Zbigniew Paruch

2 opinie
Zakład Ogólno-Budowlany "ZIBEX" Zbigniew Paruch - Doskonałej Jakości Wyburzenia Chorzów

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji Zakład Ogólno-Budowlany ZIBEX Zbigniew Paruch. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Solidne Usuwanie Azbestu w Chorzowie

1 opinia
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud - Solidne Usuwanie Azbestu w Chorzowie

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Chorzowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

PBGM Sp. z o.o.

4 opinie
PBGM Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Chorzów

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego wyburzania ścian z Chorzowa, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma PBGM Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonałe Wyburzenia Chorzów

3 opinie
Luk-bruk - Doskonałe Wyburzenia Chorzów

Luk-bruk świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Chorzowa oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Firam remontowo budowlane

2 opinie
Firam remontowo budowlane - Dobra Firma Wyburzeniowa Chorzów

Firma Firam remontowo budowlane świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Chorzów i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Viva2

1 opinia
Viva2 - Perfekcyjne Wyburzenia Chorzów

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj doświadczenie Viva2. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Wal-Wat Investment Sp. z o.o.

5 opinii
Wal-Wat Investment Sp. z o.o. - Profesjonalna Rozbiórka Budynków Chorzów

Rozbiórka budynków nie ma dla firmy Wal-Wat Investment Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Chorzowie (14)

Zlecę wyburzenie ścian, 10m², Chorzów

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana działowa 8m2 z pustaka. Tynk i instalacja już usunięta. Piętro 4. Dodat...

2023-09-23 do 2023-10-01
dodano 3 dni temu

 • Chorzów

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-500m², Chorzów

Rodzaj prac: Rozbiórka nawierzchni chodnikow, elementów placu ••••• Rodzaj obiektu: Plac ••••• Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę prace budowlane przy modernizacji plac...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 4 dni temu

 • Chorzów

Prace rozbiórkowe, 65m², Chorzów

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 65m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informa...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Chorzów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 25m², Chorzów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Domek ogrodowy Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Chorzów

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Siemianowice Śląskie

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Siemianowic Śląskich i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Siemianowice Śląskie

Profesjonalne Wyburzania Budynków Chorzów

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od wyburzań budynków szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Siemianowic Śląskich na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Siemianowice Śląskie

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Chorzów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: komin ceramiczny z cegły Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje o Klienta: - jesteśmy zainteresowani rozbiórką komina z cegły, ...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Siemianowice Śląskie

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem na terenie Siemianowic Śląskich. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m²" i udowodnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana z należytą uwagą. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Siemianowice Śląskie

Rozbiórka Budynków Chorzów

Klient szuka świetnej współpracy, pisząc - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Siemianowice Śląskie

Prace rozbiórkowe, 10m², Siemianowice Śląskie

Rodzaj prac: rozbiórka szopy 2,5 x 2,5 z odebraniem odpadów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: szopa jest drewniana Termi...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Rozbiórki Chorzów

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Siemianowice Śląskie

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Taras z żelbetonu i betonu zbrojony przed domem z...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 95m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 95m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Kubatura około 450 Budynek typu "kostka" z 1971 roku, piwnica z garażem + 1 p...

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Ruda Śląska

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty