Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Katowicach

Najlepsze Wyburzenia

54 opinie
Wyburzenia Katowice

Planujesz wybrać rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BUD-TEAM jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Pierwszorzędne Wyburzenia Katowice

20 opinii
GW Wyburzenia - Pierwszorzędne Wyburzenia Katowice

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. GW Wyburzenia ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najlepsze Wyburzanie Ścian w Katowicach

15 opinii
MWTech usługi techniczne - Najlepsze Wyburzanie Ścian w Katowicach

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz swoje zadanie specjalistom od wyburzania ścian. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

16 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Doskonałe Wyburzanie Budynków Katowice

Firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Katowic oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aronbud

8 opinii
Aronbud - Pierwszorzędne Kucie Betonu Katowice

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Katowic i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Perfekcyjne Kucie Betonu

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Perfekcyjne Kucie Betonu Katowice

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne cechy firmy, której specjalnością jest kucie betonu. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalne Wyburzenia Katowice

2 opinie
Jakub Puchała - Profesjonalne Wyburzenia Katowice

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne walory firmy, której specjalnością jest kucie betonu. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o.

1 opinia
Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Katowice

Zawodowcy z Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Pierwszorzędne Rozbiórki Katowice

Firma Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Katowic i okolic. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

MAREK BROL

1 opinia
MAREK BROL - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Katowice

Znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci MAREK BROL - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Katowic, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Katowicach (32)

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Katowice

Zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Klienci przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-09-22 do 2023-09-22

 • Katowice

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 35m², Katowice

Jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od rozbiórek szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 35m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Katowice na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Katowice

Firma Wyburzeniowa Katowice

Dla Klienta wybranie rzetelnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Katowic, którzy znają się na swojej pracy. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Katowice

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Katowice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzania budynków to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Katowice

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Katowice

Rozbiórka Budynków Katowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Katowice

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Katowice

Rodzaj prac: wywóz eternit z utylizacją Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: poziom zerowy Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-21...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Katowice

Wyburzania Budynków Katowice

Zrealizowanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2023-08-04 do 2023-08-04

 • Katowice

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Katowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 1215m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Katowice

Staranne Wyburzenia Katowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie komórek (chlewiki). Termin rozpoczęcia prac: najbli...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Katowice

Znakomite Wyburzania Budynków

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Katowice

Firma Wyburzeniowa

Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Katowic - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Katowice

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 44m², Katowice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 44m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-07-08 do 2023-07-16

 • Katowice

Prace rozbiórkowe, 10m², Katowice

Rodzaj prac: usuniecie,transport i utylizacja azbestu ze ścianki szkieletowej Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Proszę o wysłanie of...

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Katowice

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-22 do 2023-06-22

 • Katowice

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Katowice

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m²". Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Katowice

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 10m², Katowice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wubyrzenie otworu w ścianie nośnej q bloku Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Katowice

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 20m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty