Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Raciborzu

Broda Trans Bartłomiej Broda

660 opinii
Wyburzenia Racibórz

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Raciborza i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

PTUH HUBERT GRUSZCZYK

10 opinii
PTUH HUBERT GRUSZCZYK - Wyjątkowe Kucie Betonu Racibórz

Powierz zadanie wyjątkowego kucia betonu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Racibórz i pobliskich miast. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

DVL Logistic Sp z o.o.

7 opinii
DVL Logistic Sp z o.o. - Znakomita Firma Wyburzeniowa Racibórz

Znakomita firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi w miejscowości Racibórz oraz w pobliskich powiatach. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Raciborzu

6 opinii
WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Raciborzu

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Wyburzanie Budynków Racibórz

5 opinii
Pracownia Projektowo-Budowlana - Świetne Wyburzanie Budynków Racibórz

Nadal potrzebujesz specjalisty od wyburzania budynków? Wykorzystaj kompetencje Pracownia Projektowo-Budowlana. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

2 opinie
Sławomir Kuszowski Usługi koparko-ładowarką - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Racibórz

Sławomir Kuszowski Usługi koparko-ładowarką oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Raciborza i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok

1 opinia
Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok - Porządne Wyburzenia Racibórz

Planujesz wybrać dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos

4 opinie
P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos - Pierwszorzędne Wyburzenia Racibórz

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.P.H.U. LARY Jarosław Trzos będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

1 opinia
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Racibórz

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Fantastyczne Kruszenie Betonu Racibórz

1 opinia
Piotr - Fantastyczne Kruszenie Betonu Racibórz

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Piotr z miejscowości Racibórz. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Raciborza są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Raciborzu (16)

Solidna Firma Wyburzeniowa Racibórz

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Racibórz

Solidne Rozbiórki Racibórz

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Krzanowice

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Krzanowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Śląskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Krzanowice

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Racibórz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do rozebrania były by ścianki z płyty karton-gips. Około ...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Racibórz

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek wybudowany w 1880 rok. Długość 20 m. Szerokość 12 m. Wysokość 7 ...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Pawłów

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Krzanowice

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Kuźnia Raciborska

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Śląskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Kuźnia Raciborska

Znakomite Wyburzenia Racibórz

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Śląskie z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Kuźnia Raciborska

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Racibórz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 12x9m dwu pietrowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Racibórz

Zapytanie o kruszenie materiałów, 3500m², Racibórz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: Kruszenie gruzu betonowego ok 500 m3 Powierzchnia obiektu: 3500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termi...

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Racibórz

Solidna Rozbiórka Budynków

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od solidnej rozbiórki budynków. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Rydułtowy

Solidna Rozbiórka Budynków

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Śląskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Rydułtowy

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Rydułtowy

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m²" i dowiedź, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Rydułtowy

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Rydułtowy

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy specjalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej pracy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Rydułtowy

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Nasiedle

Zapytanie o rozbiórkę stropodachu, 101-200m², Polska Cerekiew

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka dachu stodoły drewno Termin rozpoczę...

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Polska Cerekiew
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty