Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Raciborzu

Diamentowcy.pl

13 opinii
Wyburzenia Racibórz

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Raciborza i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pracownia Projektowo-Budowlana

4 opinie
Pracownia Projektowo-Budowlana - Wyjątkowe Kucie Betonu Racibórz

Powierz zadanie wyjątkowego kucia betonu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Racibórz i pobliskich miast. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Janusz Koczar DIGGING

3 opinie
Janusz Koczar DIGGING - Znakomita Firma Wyburzeniowa Racibórz

Znakomita firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi w miejscowości Racibórz oraz w pobliskich powiatach. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Raciborzu

2 opinie
Krzysztof Pawełek - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Raciborzu

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Krzysztof Pawełek jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Wyburzanie Budynków Racibórz

2 opinie
P.P.H.U BUDMAT - Świetne Wyburzanie Budynków Racibórz

Nadal potrzebujesz specjalisty od wyburzania budynków? Wykorzystaj kompetencje P.P.H.U BUDMAT. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

1 opinia
Z.P.H.U. ,,LOBO" - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Racibórz

Z.P.H.U. LOBO oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Raciborza i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok

1 opinia
Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok - Porządne Wyburzenia Racibórz

Planujesz wybrać dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? Roboty ziemne i usługi transportowe Krystian Błaszczok jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos

3 opinie
P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos - Pierwszorzędne Wyburzenia Racibórz

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.P.H.U. LARY Jarosław Trzos będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Firma Budowlana RENOVAX

1 opinia
Firma Budowlana RENOVAX - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Racibórz

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Fantastyczne Kruszenie Betonu Racibórz

1 opinia
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek - Fantastyczne Kruszenie Betonu Racibórz

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek z miejscowości Racibórz. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Raciborza są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Raciborzu (15)

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Racibórz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Hala stalowa 17x25 Termin rozpoczęcia prac: do...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Racibórz

Firma Wyburzeniowa Racibórz

Klient zgłosił "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 700m²". Jako solidna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Racibórz

Rozbiórka Budynków Racibórz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Krzyżanowice

Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, do 100m², Kuźnia Raciborska

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wywiozę gruz Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Kuźnia Raciborska

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Racibórz

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 10m², Racibórz

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: murek Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Murek może być zbrojony. Trzeba odciąć słupek betonowy ...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Racibórz

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 90m², Racibórz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 90m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 8m x 8m x 8m, dwa piętra trzeba usunąć wraz z dachem, a parter zostawić, bo ta...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Racibórz

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Racibórz

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Stodola, budynek gospodatczy ok 100m2 Ter...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Racibórz

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 900m², Pszów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 900m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe...

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Pszów

Prace rozbiórkowe, 40m², Rogów

Rodzaj prac: usuwanie subitu pod parkietem Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-27...

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 3 dni temu

 • Rogów

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 55m², Rydułtowy

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 55m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Rydułtowy

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 55m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Fundament tez do rozbiorki, ale tylko w polowie Termin rozpoczęci...

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano 4 dni temu

 • Rydułtowy

Dobra Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 250m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: cegła drzewo odzysk cegły metalu wymiary domu 10mx11m Termin rozpoczęcia...

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Rydułtowy

Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista działający na terenie Opolskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 3 dni temu

 • Kietrz

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Polska Cerekiew

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Opolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Polska Cerekiew
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty