Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Tychach

Solidne Usuwanie Azbestu

660 opinii
Wyburzenia Tychy

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie specjalistom od usuwania azbestu z Tychów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Dobra Firma Wyburzeniowa Tychy

8 opinii
Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia - Dobra Firma Wyburzeniowa Tychy

Masz zamiar zlecić kucie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia to świetny wybór. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

5 opinii
Stal-bud Alicja Wojciechowska - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Tychy

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij Stal-bud Alicja Wojciechowska. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

DAM - BRUK

4 opinie
DAM - BRUK - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Tychy

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy DAM - BRUK, której specjalnością jest kruszenie betonu. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Najlepsze Wyburzenia Tychy

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

F.H.U AUTOMOTIVE

3 opinie
F.H.U AUTOMOTIVE - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Tychy

Firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Tychów oraz w pobliskich powiatach. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Doskonałej Jakości Wyburzenia w Tychach

1 opinia
KADRA Katarzyna Wróblewska - Doskonałej Jakości Wyburzenia w Tychach

Uważasz, że doskonałej jakości wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z KADRA Katarzyna Wróblewska posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Wiert-Bud Technika Diamentowa

2 opinie
Wiert-Bud Technika Diamentowa - Solidne Wyburzanie Ścian Tychy

Po prostu zleć zadanie wyburzania ścian profesjonalistom z miejscowości Tychy. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Tychów są w ścisłej czołówce. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Doświadczona Firma Wyburzeniowa Tychy

1 opinia
Usługi-Transport - Doświadczona Firma Wyburzeniowa Tychy

Firma Usługi-Transport świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Tychów i okolic. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Usługi ogólnobudowlane

4 opinie
Usługi ogólnobudowlane - Profesjonalne Wyburzenia Tychy

Usługi ogólnobudowlane oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Tychy oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Tychach (15)

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Tychy

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę wykonanie remontu pomieszczeń usługowych o łącznej po...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Tychy

Firma Wyburzeniowa Tychy

Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Tychów - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Tychy

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Tychy

Rodzaj prac: Rozbiórka ścian, demontaż drzwi. Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Tychy

Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m², Tychy

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-09-21 do 2023-09-21

 • Tychy

Porządne Wyburzania Budynków Tychy

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Witam, Do rozbiórki łazienka. Ściany, sufit zbrojone o grubości około 6cm. Wym...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Tychy

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Tychy

Rodzaj prac: Zwalenie stropu z żelbetu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę zwalenie stropu żelbetowego (świeżo lany, około 2...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Tychy

Pierwszorzędne Wyburzenia Tychy

Jeżeli jeszcze jako ekspert od wyburzeń poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 201-300m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Tychów bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Tychy

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 301-500m², Tychy

Zleceniodawca poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 301-500m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Tychy

Wyburzenia

Rodzaj prac: Usunięcie azbestu ze ściany balkonowej Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 5 m kwadratowych azbestu przykrytego styropianem Ter...

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Katowice

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Katowice

Rodzaj prac: wywoz smieci Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: wywoz smieci wiadra metalowe, walki. 3-4m3 Termin rozpoczęcia prac:...

2023-08-04 do 2023-08-04

 • Katowice

Solidne Rozbiórki Tychy

Rodzaj prac: Rozbiórka altany ogrodowej ROD Rodzaj obiektu: Altana działkowa Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlece rozbiórke altany ogrodowej murowanej na działce ROD wraz ...

2023-09-22 do 2023-09-22

 • Katowice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Jako specjalista działający na obszarze województwa i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 44m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-07-08 do 2023-07-16

 • Katowice

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie komórek (chlewiki). Termin rozpoczęcia prac: najbli...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Katowice

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 301-500m², Katowice

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 301-500m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Katowice

Pierwszorzędne Wyburzenia

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 1215m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty