Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Mińsku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 583 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Mińsku Mazowieckim

Świetny Fundament Mińsk Mazowiecki

141 opinii
Fundamenty Mińsk Mazowiecki

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom

62 opinie
PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Mińsk Mazowiecki

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie PERFECT Dom Piotr Plakwicz. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Doskonałe Fundamenty Pod Dom

50 opinii
Termico Janusz Prusiński - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Mińsk Mazowiecki

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie Termico Janusz Prusiński. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

49 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Doskonałe Kopanie Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od kopania fundamentów z Mińska Mazowieckiego. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Budiko - Dominik Domański

10 opinii
Budiko - Dominik Domański - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Budiko - Dominik Domański oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Mińska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów w Mińsku Mazowieckim

9 opinii
Max -Bud - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów w Mińsku Mazowieckim

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu rewelacyjnego wylewania fundamentów z Mińska Mazowieckiego do realizacji zaplanowanych działań? Firma Max -Bud jest gotowa Ci pomóc. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Mińsk Mazowiecki

6 opinii
Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Mińska Mazowieckiego. Zarezerwuj termin od razu!

Perfekcyjne Fundamenty

5 opinii
KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Perfekcyjne Fundamenty Mińsk Mazowiecki

Nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Doskonały Fundament

2 opinie
DAB - SYSTEM Piotr Dąbrowski - Doskonały Fundament Mińsk Mazowiecki

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z DAB - SYSTEM Piotr Dąbrowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Mińsku Mazowieckim (66)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Mińsk Mazowiecki

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Mińsk Mazowiecki

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Okuniew

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeżeli poszukuje tanich konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 5 dni temu

 • Okuniew

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Okuniew

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na profesjonalna budowa fundamentów w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-06-10 do 2024-06-18
dodano 7 dni temu

 • Okuniew

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 80m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 80 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Mińsk Mazowiecki

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Mińsk Mazowiecki, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Mińsk Mazowiecki

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Mińsk Mazowiecki

Świetne Konstrukcje Betonowe Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Dębe Wielkie

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Olesin

Przyjmij zlecenie wyjątkowego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²", jako fachowiec z miejscowości Mazowieckie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Mazowieckiego jesteś jednym z najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Olesin

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Chrośla

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Waliska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wylewka pod domek narzędziowy na działce rekreacyjnej, wymiary 4 m na 5...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Waliska

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Mińsk Mazowiecki

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Mińsk Mazowiecki

Zlecę wykonanie fundamentów, 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-04-02...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Mińsk Mazowiecki

Profesjonalne Fundamenty Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Mińsk Mazowiecki

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Dla Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², znalezienie znakomitych konstrukcji betonowych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Stanisławów

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Stanisławów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Stanisławów

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Sulejówek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Sulejówek

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Kałuszyn

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Kałuszyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty