Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Zwoleniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 987 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Zwoleniu

Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD

4 opinie
Fundamenty Zwoleń

Firma Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Zwoleń i okolic. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa

3 opinie
ProINSTAL - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Zwoleń

Przygotowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ProINSTAL ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Erwinbud

Erwinbud - Świetny Fundament Zwoleń

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Erwinbud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

MEC - NAS Piotr Mularczyk - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Zwoleń

Od lat pracownicy MEC - NAS Piotr Mularczyk świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Uslugi budowlane

Uslugi budowlane - Rewelacyjny Fundament Zwoleń

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Uslugi budowlane. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalna Izolacja Fundamentów w Zwoleniu

KartGips - Profesjonalna Izolacja Fundamentów w Zwoleniu

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów specjalistom firmy KartGips z miejscowości Zwoleń. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Zwolenia są w ścisłej czołówce. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Zwoleń

Łukasz Pawlik - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Zwoleń

Od lat pracownicy firmy Łukasz Pawlik świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Staranny Fundament

Kamil Kuciara - Staranny Fundament Zwoleń

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Kamil Kuciara. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najlepsze Ławy Fundamentowe Zwoleń

"P U H Piasek Bud" - Najlepsze Ławy Fundamentowe Zwoleń

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z P U H Piasek Bud dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

MARBUD

MARBUD - Znakomity Fundament Zwoleń

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij MARBUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Zwoleniu (15)

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Mszadla Nowa

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-07-06 do 2024-07-14

 • Mszadla Nowa

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Zwoleń

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów z Zwolenia? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-07-06 do 2024-07-14

 • Zwoleń

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 160m², Dąbrówka

Wybierz prace dotyczące perfekcyjnego wykonania fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Mazowieckiego lub okolicy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Dąbrówka

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 201-300m², Pogorzel

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę budowę domu do stanu surowego otwartego - rzuty/projekt prześlę na maila po kontakc...

2024-03-07 do 2024-03-20

 • Pogorzel

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Celestynów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: https:/www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-18-mc2425c0e0c26c Term...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Celestynów

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Zwoleń

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Garbatka-Letnisko

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Garbatka-Letnisko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-29 do 2024-04-30

 • Garbatka-Letnisko

Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m², Pionki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-04-17...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Pionki

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Zwoleń

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Pionki

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Zadobrze

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Zadobrze

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lipsko

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Proszę o oferty cenowe za w...

2024-03-16 do 2024-03-17

 • Lipsko

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lipsko

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: podpiwniczenie Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do wykonania rozbudowy budynku o cześć podziemna Termin rozpoczęcia prac: n...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Kazimierz Dolny

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Kazimierz Dolny

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Kazimierz Dolny

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Parchatka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty