Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Jarocinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Jarocinie

INSTALMONT Sp. z o.o.

8 opinii
Instalacje gazowe Jarocin

Usługi gazownicze to najważniejszy temat dla ekipy z firmy INSTALMONT Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin!

Rewelacyjne Instalacje Gazowe Jarocin

3 opinie
Usługi hydrauliczne Artur Walczak - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Jarocin

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od instalacji gazowych to skorzystaj z doświadczenia Usługi hydrauliczne Artur Walczak. Jarocin to główny obszar ich działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Graw instal

1 opinia
Graw instal - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Jarocin

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji gazowe w domu i zatrudnij Graw instal. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI

6 opinii
FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI - Porządna Instalacja Gazowa w Domu Jarocin

Poszukujesz specjalisty od instalacji gazowe w domu? Wykorzystaj kompetencje FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

ActiveEnergy

6 opinii
ActiveEnergy - Fantastyczne Usługi Gazowe Jarocin

Ten, kto szuka usługi gazowej winien już dziś zgłosić się do tych specjalistów i poznać niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Tanie Usługi Gazownicze w Jarocinie

4 opinie
Aris - Tanie Usługi Gazownicze w Jarocinie

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze perfekcyjnego gazownika dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Aris. Wykonuje wszechstronne spektrum usług gazowniczych w atrakcyjnych cenach. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Sebinstal

1 opinia
Sebinstal - Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Jarocin

Jeszcze poszukujesz specjalisty od instalacji gazowe w domu? Zaufaj doświadczeniu Sebinstal. Już nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik

1 opinia
MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik - Dobry Gazownik Jarocin

Nie możesz znaleźć solidnego specjalisty oferującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w Jarocinie. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

AQUA-RAF Rafał Repnak

7 opinii
AQUA-RAF Rafał Repnak - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Jarocin

Sprawdź specjalistów z AQUA-RAF Rafał Repnak jeśli poszukujesz właściwych ludzi do rewelacyjnego montażu instalacji gazowych w miejscowości Jarocin lub sąsiednim mieście. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Rafał Repnak

1 opinia
Rafał Repnak - Najlepsze Usługi Gazowe Jarocin

Usługi gazowe to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w fachu gazownika. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Jarocinie (15)

Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Jarocin

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o podłączenie płyty gazowej". Przyjmij usługę najwyższej klasy wykonania instalacji gazowej jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Jarocina i pobliskich powiatów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Jarocin

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m², Pleszew

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instala...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Pleszew

Instalacje Gazowe w Domu Jarocin

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Zagórów

Instalacje Gazowe Jarocin

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Gołuchów

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Jarocin

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgod...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Środa Wielkopolska

Najlepsze Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgod...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Środa Wielkopolska

Świetni Gazownicy Jarocin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-08 do 2023-06-16
dodano wczoraj o 16:58

 • Krotoszyn

Rzetelne Usługi Gazowe

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Wielkopolskie i oferujący wszechstronne usługi gazowe zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Grójec mały

Tanie Usługi Gazowe

Oferując usługi gazowe od kilku lat, zwłaszcza na obszarze Wrześni, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Września

Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, przyłącza gazu, 101-200m², Słupca

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykon...

2023-04-05 do 2023-04-13

 • Słupca

Solidne Usługi Gazownicze

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Konieczny jest zakup węża elastycznego przed przyjazdem. Podłączenie potrzebne jak najszybciej. Termin skorzystania z ofert...

2023-06-06 do 2023-06-14
dodano 3 dni temu

 • Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, 201-500m², Ostrów Wielkopolski

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od instalacji gazowych w domu. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, 201-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Ostrów Wielkopolski

Usługi Gazownicze

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Ostrów Wielkopolski

Nieprzeciętni Gazownicy

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt insta...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Ostrów Wielkopolski

Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Żelazków

Odpowiedz na zapytanie jako fantastyczny gazownik z wymaganym doświadczeniem w temacie fantastycznych usług gazowniczych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to zwykła rzecz. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Żelazków
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty