Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Ostrzeszowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Ostrzeszowie

M-STAR Usługi instalacyjne Michał Starosta

3 opinie
Instalacje gazowe Ostrzeszów

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Powierz tę kwestię specjalistom z M-STAR Usługi instalacyjne Michał Starosta. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Exigo Paulina Łacina

3 opinie
Exigo Paulina Łacina - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Ostrzeszów

Zleć usługę montażu instalacji gazowych ekspertom firmy Exigo Paulina Łacina z miejscowości Ostrzeszów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Ostrzeszowa są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjny Gazownik Ostrzeszów

1 opinia
Euro-Dach - Perfekcyjny Gazownik Ostrzeszów

Perfekcyjny gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PROGRES Szymon Haręża

1 opinia
PROGRES Szymon Haręża - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Ostrzeszów

Zrealizowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PROGRES Szymon Haręża ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Hydraulik

Hydraulik - Dobry Gazownik Ostrzeszów

Wypatrujesz solidnego fachowca świadczącego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w Ostrzeszowie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

MAR-CO Zakład instalacji sanitarnych C.O i gaz Mariusz Graj - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Ostrzeszów

Firma MAR-CO Zakład instalacji sanitarnych C.O i gaz Mariusz Graj świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Ostrzeszowa oraz przyległych powiatów. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

SANITERM Technika Grzewcza i Sanitarna - Doskonałe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Doskonałe usługi gazownicze to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Mar-co Hydraulik Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Gaz Mariusz Graj

Mar-co Hydraulik Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Gaz Mariusz Graj - Wyjątkowe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Firma Mar-co Hydraulik Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Gaz Mariusz Graj świadczy wyjątkowe usługi gazownicze uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Ostrzeszowa i okolic. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rewelacyjne Usługi Gazowe w Ostrzeszowie

P.J.K - Rewelacyjne Usługi Gazowe w Ostrzeszowie

Wybitni pracownicy P.J.K spełnią Państwa wymagania odnośnie usług gazowych. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

AIW PROJEKT

AIW PROJEKT - Rewelacyjne Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Perfekcyjny gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Ostrzeszowie (15)

Utalentowani Gazownicy Ostrzeszów

Szukasz dobranego pod Ciebie zlecenia? Jako solidny fachowiec wykonujący usługi gazowe i gazownik pierwszej klasy w mieście Wielkopolskie zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 71-100m²". Złóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Dębicze

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Ostrzeszów-Pustkowie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Ostrzeszów-Pustkowie

Najlepsze Instalacje Gazowe Ostrzeszów

Ten Zlecający nadal szuka dobrej firmy od instalacji gazowych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Ustal pasujący termin!

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Ostrzeszów

Porządne Instalacje Gazowe w Domu Ostrzeszów

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych w domu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Ostrzeszów

Najlepsze Instalacje Gazowe

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Proje...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Doruchów

Profesjonalne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Ostrzeszów

Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m, Kępno

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m". Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Kępno

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Kępno

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Płyta gazowa podłączyć do butli i podbicie gwarancji Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Kępno

Staranne Instalacje Gazowe w Domu

Jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji gazowych w domu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Kępna bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz.

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Kępno

Solidne Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Kępno

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Kępno

Jako specjalista działający na obszarze Kępna i świadczący wszechstronne usługi gazownicze podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m²". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Kępno

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Ostrzeszów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Pierwsze podłączenie kuchenki gazowej z piekarnikiem elektrycznym do butli gazowej z podbiciem gwarancji. Termin skorzys...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Kowalówka

Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m, Janków Przygodzki

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-22 do 2024-02-23

 • Janków przygodzki

Zapytanie o prace związane z instalacją gazową, Smardów

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego montażu instalacji gazowych od wiarygodnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Wielkopolskie lub okolicy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Smardów

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Janków przygodzki
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty