Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Ostrzeszowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 657 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Ostrzeszowie

Perfekt Jarosław Zieliński

41 opinii
Instalacje gazowe Ostrzeszów

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Perfekt Jarosław Zieliński. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

M-STAR Usługi instalacyjne Michał Starosta

3 opinie
M-STAR Usługi instalacyjne Michał Starosta - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Ostrzeszów

Zleć usługę montażu instalacji gazowych ekspertom firmy M-STAR Usługi instalacyjne Michał Starosta z miejscowości Ostrzeszów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Ostrzeszowa są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjny Gazownik Ostrzeszów

3 opinie
Exigo Paulina Łacina - Perfekcyjny Gazownik Ostrzeszów

Perfekcyjny gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Euro-Dach

1 opinia
Euro-Dach - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Ostrzeszów

Zrealizowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Euro-Dach ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PROGRES Szymon Haręża

1 opinia
PROGRES Szymon Haręża - Dobry Gazownik Ostrzeszów

Wypatrujesz solidnego fachowca świadczącego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w Ostrzeszowie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

Hydraulik - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Ostrzeszów

Firma Hydraulik świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Ostrzeszowa oraz przyległych powiatów. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

MAR-CO Zakład instalacji sanitarnych C.O i gaz Mariusz Graj - Doskonałe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Doskonałe usługi gazownicze to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

SANITERM Technika Grzewcza i Sanitarna

SANITERM Technika Grzewcza i Sanitarna - Wyjątkowe Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Firma SANITERM Technika Grzewcza i Sanitarna świadczy wyjątkowe usługi gazownicze uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Ostrzeszowa i okolic. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rewelacyjne Usługi Gazowe w Ostrzeszowie

Mar-co Hydraulik Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Gaz Mariusz Graj - Rewelacyjne Usługi Gazowe w Ostrzeszowie

Wybitni pracownicy Mar-co Hydraulik Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Gaz Mariusz Graj spełnią Państwa wymagania odnośnie usług gazowych. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

P.J.K

P.J.K - Rewelacyjne Usługi Gazownicze Ostrzeszów

Perfekcyjny gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Ostrzeszowie (18)

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Ostrzeszów

Jeśli usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Ostrzeszów

Rewelacyjne Instalacje Gazowe Ostrzeszów

Jeżeli wciąż jako ekspert od instalacji gazowych potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Ostrzeszowa na pewno dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Ostrzeszów

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Ostrzeszów

Zakres zlecenia: Kierownik budowy z uprawnieniami gazowymi Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Ostrzeszów

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Ostrzeszów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Ostrzeszów

Instalacje Gazowe

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę podłączenie kuchenki gazowej". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-08-06 do 2023-08-06

 • Ostrzeszów

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Ostrzeszów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Ostrzeszów

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Ostrzeszów

Zakres zlecenia: Przegląd piecyka gazowego junkers Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Ostrzeszów

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Ostrzeszów

Pragniesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-06-14 do 2023-06-15

 • Ostrzeszów

Znakomite Instalacje Gazowe

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w bud. wielorodzinnym". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Mikstat

Perfekcyjni Gazownicy Ostrzeszów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Powód zlecenia: ukończenie budowy nowej instalacji Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z ofe...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Świba

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Myjomice

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: Nie posiadam Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt inst...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Myjomice

Najwyższej Klasy Usługi Gazowe Ostrzeszów

Poszukiwane są najwyższej klasy usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu wykonania instalacji gazowej, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Kępno

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Kępno

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Kępno

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej Ostrzeszów

Zlecenie o treści - Szukam firmy, montaż pieca w domu jednorodzinnym jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kępna i okolic. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Kępno

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Syców

Skontaktuj się z Klientem jako gazownik z wyjątkową wiedzą w kwestii dobrych usług gazowych. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to rzecz powszednia. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Syców

Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 201-300m², Łęka Opatowska

Jeśli usługi gazowe w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 201-300m²". Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Łęka Opatowska

Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

Wykonaj zadanie rewelacyjnego wykonania instalacji gazowej o treści "Zapytanie o podłączenie płyty gazowej", jako fachowiec z miejscowości Ostrów Wielkopolski. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Ostrów Wielkopolski

Solidne Usługi Gazowe

Wykonaj zlecenie jako gazownik z bogatym doświadczeniem w kwestii solidnych usług gazowych. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to standard. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Ostrów Wielkopolski
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty