Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Złotowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Złotowie

Profesjonalne Instalacje Gazowe w Złotowie

3 opinie
Instalacje gazowe Złotów

Wykonanie instalacji gazowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zaklad Instalatorski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Rewelacyjne Instalacje Gazowe

3 opinie
PPUH Proinstal Krzysztof Kozak - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Złotów

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od instalacji gazowych to skorzystaj z doświadczenia PPUH Proinstal Krzysztof Kozak. Złotów to główny obszar ich działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych

1 opinia
Handel Obwoźny EMADOR Emanuel Sobieszczyk - Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Złotów

Potrzebujesz gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych? Właśnie go znalazłeś, ta firma jest firmą, której szukasz. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu

1 opinia
TS BUD Sp.z o.o.Sp k. - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Złotów

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia TS BUD Sp.z o.o.Sp k.. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Najlepszy Montaż Instalacji Gazowych Złotów

4 opinie
Drobpol - Najlepszy Montaż Instalacji Gazowych Złotów

Chcesz znaleźć gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych? Nie musisz już dłużej szukać, firma Drobpol jest świetnym wyborem. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych

2 opinie
Regel Technika Grzewcza - Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych Złotów

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do montażu instalacji gazowych mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Porządne Instalacje Gazowe Złotów

HYDRO SAN PIOTR PIEJEK - Porządne Instalacje Gazowe Złotów

Uwierz ekspertom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij HYDRO SAN PIOTR PIEJEK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Znakomite Usługi Gazownicze

Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny Dariusz Sikorski - Znakomite Usługi Gazownicze Złotów

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Złotów, ale także okolicznych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

Hydro-Term Usługi Hydrauliczne - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Złotów

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie instalacji gazowe w domu i zatrudnij Hydro-Term Usługi Hydrauliczne. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

P.P.H.U Tomasz Czyż

P.P.H.U Tomasz Czyż - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Złotów

Zleć usługę montażu instalacji gazowych ekspertom firmy P.P.H.U Tomasz Czyż z miejscowości Złotów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Złotowa są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Złotowie (14)

Solidne Usługi Gazowe Złotów

Szukane są solidne usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym. Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu instalacji gazowych w domu, poznaj szczegóły zlecenia. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Czyżkowo

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Czyżkowo

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Zakupiliśmy płytę gazowa gorenje i chcemy ją przerobić na możliwość podpięcia do butli gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszy...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Czyżkowo

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Złotów

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Złotów

Szukam firmy do wykonanie przyłącza gazowego, Złotów

Klient poszukuje świetnej współpracy i pisze - Szukam firmy do wykonanie przyłącza gazowego. To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Złotów

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Złotów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Złotów

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Złotów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Złotów

Nieprzeciętni Gazownicy Złotów

Klient szuka nieprzeciętnego gazownika dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zapytanie o montaż pieca w domu jednorodzinnym. Jeśli świadczysz całe spektrum usług w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Krajenka

Szukam firmy, wymianę pieca w mieszkaniu, Krajenka

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-05-24 do 2023-05-25

 • Krajenka

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Łobżenica

Poszukujesz dobranego pod Ciebie zlecenia? Jako wykonawca świadczący usługi gazowe i gazownik pierwszej klasy na terenie Wielkopolskiego poznaj treść zlecenia o treści "Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym". Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-01 do 2023-07-09

 • Łobżenica

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 201-300m², Debrzno

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 201-300m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Debrzno

Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Złotów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Ekipa do instalacji gazowej, 51-100m²". Zrealizuj zadanie rewelacyjnego montażu instalacji gazowych jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Piły i okolicznych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Piła

Wykonanie Instalacji Gazowej Złotów

Zakres zlecenia: Z palnika gazowego ulatnia się gaz Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-29...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Piła

Perfekcyjne Usługi Gazowe

Nie możesz znaleźć pasującego do Ciebie zlecenia? Jako profesjonalista wykonujący usługi gazowe i gazownik pierwszej klasy w mieście Piła poznaj treść zlecenia o treści "Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Piła

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Piła
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty