Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 641 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Jaworznie

GW Wyburzenia

19 opinii
Wyburzenia Jaworzno

Planujesz wybrać dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? GW Wyburzenia jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Perfekcyjne Wyburzenia Jaworzno

Oszołomi Cię profesjonalne działanie Dominik-KRAK-TRANS-BUD w miejscowości Jaworzno. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą dokładnie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

2 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Solidne Wyburzenia Jaworzno

Oszołomi Cię profesjonalne działanie KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan w okolicach Jaworzna. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BOGMAR

1 opinia
BOGMAR - Solidne Kruszenie Betonu Jaworzno

Po prostu zleć zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy BOGMAR z miejscowości Jaworzno. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Jaworzna nie mają sobie równych. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

BIELICKI & BIELICKI

11 opinii
BIELICKI & BIELICKI - Najlepsza Firma Wyburzeniowa Jaworzno

Firma BIELICKI BIELICKI świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Jaworzna i z sąsiednich miast. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

MASTER UTB

4 opinie
MASTER UTB - Doskonała Rozbiórka Budynków Jaworzno

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w tym fachu. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Jaworzno

8 opinii
Paweł Cholerzyński - Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Jaworzno

Namierzenie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Paweł Cholerzyński - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Jaworzna, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Kucie Betonu w Jaworznie

5 opinii
ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze - Doskonałe Kucie Betonu w Jaworznie

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu doskonałego kucia betonu z Jaworzna, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Świetne Wyburzenia Jaworzno

3 opinie
Tracz Investments Sp. z o.o. - Świetne Wyburzenia Jaworzno

Uważasz, że świetne wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Car-Go plus plus Robert Sarnek

12 opinii
Car-Go plus plus Robert Sarnek - Doskonałe Usuwanie Azbestu Jaworzno

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Jaworzna. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Jaworznie (17)

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Jaworzno

Rodzaj prac: Rozbiórka starego komina Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 1. Rozbiórka starego komina. 2. Zabezpieczenie dachu. 3. Zabezpiecz...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Jaworzno

Doskonałe Rozbiórki Jaworzno

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 54m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informa...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Jaworzno

Zlecę prace rozbiórkowe, 201-300m², Jaworzno

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: ta...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Jaworzno

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 301-500m², Jaworzno

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: bez odzysku materiałów Termin rozpoczęcia prac:...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Jaworzno

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 50m², Jaworzno

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-08-07 do 2022-08-15

 • Jaworzno

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m²". Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Chrzanów

Znakomite Wyburzania Budynków Jaworzno

Zrealizowanie wyburzań budynków z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Chrzanów

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Chrzanowa, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-08-19 do 2022-08-27

 • Chrzanów

Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 2,20 m x 3,00 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykon...

2022-09-29 do 2022-10-07

 • Chrzanów

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Chrzanów

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-08-27 do 2022-09-04

 • Chrzanów

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Jaworzno

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 90m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 45 m2 parter góra użytkowa małe mieszkanie dach jednospadowy drewn...

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

 • Imielin

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Materiał cegła , dach pokryty dachówką Termin rozpoczęcia prac: w ciągu...

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 12:05

 • Imielin

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 90m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 45 m2 na parterze dwa pomieszczenia gospodarcze i garaż piętro zam...

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

 • Imielin

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Mysłowice

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Mysłowice. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana błyskawicznie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Mysłowice

Firma Wyburzeniowa Jaworzno

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiurka domu jednorodzinnego połączonego jedna ścianą sąsiadem . Termin...

2022-08-10 do 2022-08-18

 • Mysłowice

Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-09-02 do 2022-09-10

 • Mysłowice

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Małopolskiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2022-08-20 do 2022-08-23

 • Trzebinia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty