Kategorie
Szukaj

Gładzie w Lubaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Lubaniu

Krystian Szymański Kris-Bud

2 opinie
Gładzie Lubań

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Krystian Szymański Kris-Bud. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Staranne Gładzie Na Mokro w Lubaniu

4 opinie
AZremont - Staranne Gładzie Na Mokro w Lubaniu

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z AZremont udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doskonałe Gładzenie Ścian Lubań

2 opinie
Adrian - Doskonałe Gładzenie Ścian Lubań

Starasz się odnaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu doskonałego gładzenia ścian z Lubania, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Adrian jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Świetne Gładzie Gipsowe Lubań

1 opinia
Sławomir Zając - Świetne Gładzie Gipsowe Lubań

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - Sławomir Zając jest do Twoich usług. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Jota House Aleksander Dublański

1 opinia
Jota House Aleksander Dublański - Wyjątkowe Położenie Gładzi Lubań

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego położenia gładzi z Lubania, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Jota House Aleksander Dublański jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

KPKBouw

1 opinia
KPKBouw - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Lubań

Firma KPKBouw oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Lubania oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

B.R.T

3 opinie
B.R.T - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Lubań

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Trafiłeś w dobre miejsce - B.R.T jest do Twoich usług. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BUD-MASTER

1 opinia
BUD-MASTER - Solidne Położenie Gładzi Lubań

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego położenia gładzi profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubań i sąsiednich miast. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MP BUD

4 opinie
MP BUD - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Lubań

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj kompetencje MP BUD. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

jacek

2 opinie
jacek - Profesjonalne Gładzie Lubań

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Lubania, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Lubaniu (17)

Perfekcyjne Położenie Gładzi Lubań

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, potrzebuję fachowca, który obrobi ścianę i część przedpokoju. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy woln...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Lubań

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Lubań

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Zgorzelca i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Zgorzelec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Zgorzelec

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Zgorzelec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Zgorzelec

Jeśli tylko interesuje Cię zlecenie na profesjonalne kładzenie gładzi w rejonie Zgorzelca i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-06-20 do 2023-06-20

 • Zgorzelec

Zlecę położenie gładzi, do 100m², Szklarska Poręba

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Szklarska Poręba

Doskonałe Gładzenie Ścian Lubań

Potrzebujesz pracy jako ekspert od doskonałego gładzenia ścian w rejonie Bolesławca lub w pobliskim rejonie? Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-08-21 do 2023-08-21

 • Bolesławiec

Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m², Miłków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Miłków

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Tomaszowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Tomaszowo

Staranne Gładzie Lubań

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie ok 400m2 Gladzi gipsowej z przyszykowaniem pod malowanie Termin rozpoczęcia prac: w...

2023-07-02 do 2023-07-05

 • Legnica

Zapytanie o szpachlowanie, 60m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Równanie scian Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Legnica

Solidne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Pokój wytymkowany ,potrzeba położyć gładz i pomalować Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Legnica

Solidne Gładzie

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: gładź atlas GTA, gruntowanie przed gładziami 3 pokoje 12m, 12m i 16m^2 opcjonalnie przedpokój ok 4m^2 Termi...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Legnica

Kładzenie Gładzi

Masz zamiar wykonać zlecenie na kładzenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy na położenie gładzi, 501-1000m² to doskonały wybór. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Legnica

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Legnica

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Polkowice

Wybierz zlecenie dotyczące najlepszego położenia gładzi od pewnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Polkowic lub okolicy. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-08-01 do 2023-08-09

 • Polkowice

Doskonałej Jakości Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 14m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Lubin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty