Kategorie
Szukaj

Gładzie w Świdnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 631 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Świdnicy

Astamo

1 opinia
Gładzie Świdnica

Pracownicy Astamo to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego gładzi. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Berestecki Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia
Berestecki Usługi Ogólnobudowlane - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Świdnica

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Berestecki Usługi Ogólnobudowlane. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Staranne Gładzie Bezpyłowe Świdnica

4 opinie
Firma Uslugowo-Budowlana "Budomax" Łukasz Grzeszczak - Staranne Gładzie Bezpyłowe Świdnica

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Firma Uslugowo-Budowlana Budomax Łukasz Grzeszczak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

7 opinii
Usługi budowlane Zatorski Krzysztof - Fantastyczne Kładzenie Gładzi Świdnica

Pracownicy Usługi budowlane Zatorski Krzysztof to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

GA - POL - SYSTEM

1 opinia
GA - POL - SYSTEM - Znakomite Gładzie Gipsowe Świdnica

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij GA - POL - SYSTEM. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi remontowo-budowlane

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Najlepsze Kładzenie Gładzi Świdnica

Po prostu zleć usługę kładzenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Świdnica. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Świdnicy są w ścisłej czołówce. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Usługi Remontowo - Budowlane W. Marchewka

3 opinie
Usługi Remontowo - Budowlane W. Marchewka - Fantastyczne Położenie Gładzi Świdnica

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Solidne Gładzie Gipsowe w Świdnicy

10 opinii
Mal-Pol - Solidne Gładzie Gipsowe w Świdnicy

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Mal-Pol. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

PatDeisgn

1 opinia
PatDeisgn - Porządne Gładzie Na Mokro Świdnica

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij PatDeisgn. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najlepsze Położenie Gładzi Świdnica

3 opinie
Paweł Wągrowski Usługi Remontowo-Budowlane - Najlepsze Położenie Gładzi Świdnica

Bez oporów zleć usługę najlepszego położenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Świdnicy i przyległych miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Świdnicy (14)

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Świebodzice

Kładzenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Świebodzice

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Świdnica

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 301-500m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego gładzenia ścian jako specjalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z okolic Wałbrzycha i pobliskich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-22 do 2023-08-23

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Wałbrzych

Zapytanie o położenie gładzi, 35m², Wałbrzych

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zapytanie o położenie gładzi, 35m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wałbrzych

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Mietków

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Mietków

Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 17m², Dzierżoniów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Dzierżoniów

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Dzierżoniów

Zdecyduj się na prace dotyczące wysokiej klasy kładzenia gładzi od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Dzierżoniów lub sąsiednim mieście. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Dzierżoniów

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wyjątkowego kładzenia gładzi z Dzierżoniowa? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Świdnica

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-02 do 2023-07-05

 • Legnica

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Legnica

Zapytanie o szpachlowanie, 60m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Równanie scian Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Legnica

Szukam firmy na szpachlowanie, 301-500m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Legnica

Najlepsze Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: gładź atlas GTA, gruntowanie przed gładziami 3 pokoje 12m, 12m i 16m^2 opcjonalnie przedpokój ok 4m^2 Termi...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Legnica

Gładzenie Ścian

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający gładzenie ścian są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od gładzenia ścian. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty