Kategorie
Szukaj

Gładzie w Zgorzelcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 908 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Zgorzelcu

Doskonałe Gładzie Gipsowe w Zgorzelcu

3 opinie
Gładzie Zgorzelec

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Es-Bud usługi ogólnobudowlane. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

2 opinie
MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Zgorzelec

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MAT-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE z Zgorzelca jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Blok-Bud Anna Szyszkowska

7 opinii
Blok-Bud Anna Szyszkowska - Doskonałe Kładzenie Gładzi Zgorzelec

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Tomasz Orłowski

1 opinia
Tomasz Orłowski - Porządne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

Jeżeli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Tomasz Orłowski. Zgorzelec i okolice to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Q- Bau Fabian Leciejewski

1 opinia
Q- Bau Fabian Leciejewski - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Zgorzelec

Jeśli wciąż szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Q- Bau Fabian Leciejewski. Zgorzelec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Radomski Miłosz & Partnerzy, firma Usługowo Remontowa

9 opinii
Radomski Miłosz & Partnerzy, firma Usługowo Remontowa - Znakomite Gładzie Na Mokro Zgorzelec

Firma Radomski Miłosz Partnerzy firma Usługowo Remontowa świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Zgorzelca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

PSBUD

3 opinie
PSBUD - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Zgorzelec

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z PSBUD są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

2 opinie
Jan Gibki - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Zgorzelec

Zrealizowanie gładzi bezpyłowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Jan Gibki ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rafał Forster-wykończenia wnętrz

2 opinie
Rafał Forster-wykończenia wnętrz - Rewelacyjne Gładzenie Ścian Zgorzelec

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Rafał Forster-wykończenia wnętrz z Zgorzelca będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

PEPO

2 opinie
PEPO - Solidne Położenie Gładzi Zgorzelec

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz swoje zadanie tym fachowcom od położenia gładzi z Zgorzelca. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Zgorzelcu (14)

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Leśna

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Leśna

Fantastyczne Gładzenie Ścian Zgorzelec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-17 do 2022-11-25

 • Leśna

Położenie Gładzi Zgorzelec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną Termin rozpoczęcia prac: najbliższy woln...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Bolesławiec

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Zgorzelec

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Szlifowanie ścian, sufitów, 22m². Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Jelenia Góra

Staranne Gładzie Zgorzelec

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Jelenia Góra

Szukam firmy na szpachlowanie, 101-300m², Karpacz

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-28...

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Karpacz

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Złotoryja

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Złotoryi? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Złotoryja

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładź szpachlowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-07...

2023-03-06 do 2023-03-06

 • Wilczyce

Profesjonalne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-12-22 do 2022-12-30

 • Kamienna Góra

Solidne Kładzenie Gładzi

Klient napisał "Zapytanie o położenie gładzi, do 100m²". Zrealizuj zadanie solidnego kładzenia gładzi jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z Legnicy i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Legnica

Profesjonalne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: gładzie gipsowe Powierzchnia: ok. 4100m2 Rodzaj obiektu: budynek socjalno-biurowy Termin: jak najszybciej...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Legnica

Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, 30m², Legnica

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: Itpmsmmsmb bsbsb Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-11-24 do 2022-11-24

 • Legnica

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Zrealizuj usługę rewelacyjnego kładzenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m²", jako ekspert z miejscowości Legnica. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Legnicy nie masz sobie równych. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Legnica

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Do położenia gładź w całym mieszkaniu i wymiana drzwi Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty