Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rawiczu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 729 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rawiczu

Solidne Gładzie Gipsowe Rawicz

10 opinii
Gładzie Rawicz

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z EWENEMENT są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

3 opinie
Klim-spec - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Rawicz

Jeśli szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Klim-spec są dla Ciebie stworzeni. Aby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Staranne Gładzie Na Mokro

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane Daniel Teczyński - Staranne Gładzie Na Mokro Rawicz

Uważasz, że staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Usługi Ogólnobudowlane Daniel Teczyński poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Profesjonalne Gładzenie Ścian

2 opinie
ADI-BUD FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA - Profesjonalne Gładzenie Ścian Rawicz

Firma ADI-BUD FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Rawicz i okolic. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Łukasz Kasperkowiak Firma Ogólnobudowlana

1 opinia
Łukasz Kasperkowiak Firma Ogólnobudowlana - Znakomite Gładzie Gipsowe Rawicz

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Łukasz Kasperkowiak Firma Ogólnobudowlana ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Rawicz

3 opinie
RG BUD - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Rawicz

Przygotowanie gładzi bezpyłowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. RG BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

PAW-REM

1 opinia
PAW-REM - Perfekcyjne Gładzie Rawicz

Ten specjalista działa na obszarze Rawicza i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego gładzi. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
Eryk Ciesielski ER-BUD - Solidne Gładzie Szpachlowe Rawicz

Eryk Ciesielski ER-BUD świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Rawicza i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi w Rawiczu

1 opinia
bpz-dom - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi w Rawiczu

Zleć zadanie kładzenia gładzi ekspertom firmy bpz-dom z miejscowości Rawicz. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Rawicza są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Najlepsze Gładzie Na Mokro

3 opinie
NOGBUD Łukasz Nogała - Najlepsze Gładzie Na Mokro Rawicz

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? NOGBUD Łukasz Nogała z Rawicza jest na to skuteczną metodą. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rawiczu (14)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Rawicz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: telefon kontaktowy : 506•••••••• Grzegorz Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Rawicz

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Dębno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładzie cementowo wapienne. Wycena Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Dębno

Profesjonalne Położenie Gładzi Rawicz

Jeśli pracujesz od lat i wykonujesz usługi z zakresu położenia gładzi odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Położenie gładzi, 101-300m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Wińsko

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Rawicz

Jeśli pracujesz od lat i wykonujesz usługi z zakresu wyjątkowego kładzenia gładzi wykonaj zlecenie, które brzmi - Położenie gładzi, 101-300m² i zostało napisane przez rzetelnego Konsumenta. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Wińsko

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Leszna i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Położenie gładzi, 301-500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Leszno

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Trzebnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dom z 120m2 z keramzytu. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Trzebnica

Kładzenie Gładzi

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m²". Przyjmij usługę najlepszego kładzenia gładzi jako specjalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z Wołowa i okolicznych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Wołów

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Pęgów

Położenie gładzi, 301-500m², Dobrzyca

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Położenie gładzi, 301-500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Dobrzyca

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Orsk

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Orsk

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Nieszczyce

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Nieszczyce

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Dam zlecenie na szpachlowanie, 140m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Kiełczewo

Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m², Włoszakowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Włoszakowice

Gładzenie Ścian Rawicz

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 5000m² Informacje dodatkowe: Możliwość wykonania części prac Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Jarocin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty