Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 244 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Katowicach

Doskonałe Roboty Ziemne Katowice

19 opinii
Roboty ziemne Katowice

GW Wyburzenia świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Katowic i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o.

6 opinii
WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. - Perfekcyjne Kopanie Stawów Katowice

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kopania stawów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Katowic i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

ELEKTRO-BUD

4 opinie
ELEKTRO-BUD - Perfekcyjne Roboty Ziemne Katowice

Szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry ELEKTRO-BUD. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Znakomite Roboty Ziemne

3 opinie
firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska - Znakomite Roboty Ziemne Katowice

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TRANSPORTER Tomasz Szulik

3 opinie
TRANSPORTER Tomasz Szulik - Profesjonalne Roboty Ziemne Katowice

TRANSPORTER Tomasz Szulik oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Katowic i okolic. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Rewelacyjna Melioracja Katowice

2 opinie
BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan - Rewelacyjna Melioracja Katowice

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Świetne Studnie Głębinowe

2 opinie
Firma JARK drogi dojazdowe, tymczasowe, podjazdy Śląsk - Świetne Studnie Głębinowe Katowice

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Firma JARK drogi dojazdowe tymczasowe podjazdy Śląsk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

BOGMAR

1 opinia
BOGMAR - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Katowice

Jeszcze szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia BOGMAR. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Porządne Prace Ziemne w Katowicach

1 opinia
Salwa Sp. z o.o. - Porządne Prace Ziemne w Katowicach

Myślisz, że porządne prace ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Salwa Sp. z o.o. poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

ZRB KAMIL Sp. z o.o.

1 opinia
ZRB KAMIL Sp. z o.o. - Fantastyczna Niwelacja Terenu Katowice

Jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Powierz tę kwestię specjalistom z ZRB KAMIL Sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Katowicach (26)

Wykonanie drenażu dł. 5mb, Katowice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wykonanie drenażu dł. 5mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Katowice z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 4 godziny temu

 • Katowice

Znakomite Wykop Katowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Katowic bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zaproponuj termin!

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 3 dni temu

 • Katowice

Najwyższej Klasy Kopanie Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Katowice

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Katowice

Perfekcyjne Prace Ziemne Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu pod budowę garażu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Katowice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop , podbudowa Informacje dodatkowe: • wykonanie wykopu pod budynek mieszkalny wielorodzinny z garażami podziemnymi z wywozem i utylizacją urobku w ilości ok. 4300 m3 bez uwzględnienia współczynnika spulchnienia; ...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Katowice

Porządne Wykop

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 2560mb. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Katowic z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-02-10 do 2023-02-10

 • Katowice

Zapytanie o prace ziemne, Katowice

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-01-18 Dodatkowe informacje: Potrzebuję ko...

2023-01-18 do 2023-01-27

 • Katowice

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 600m², Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Katowice

Pierwszorzędne Kopanie

Jeśli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Katowic i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-12-16 do 2022-12-19

 • Katowice

Profesjonalne Wykop

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na prace ziemne, Katowice", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2022-12-05 do 2022-12-06

 • Katowice, oswobodzenia

Utwardzenie drogi o pow. 2700m², Katowice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 2700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Katowice

Wyrównanie terenu o pow. 840m², Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 840m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie powierzchni działki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Katowice

Prace Ziemne

Zapytanie o treści - Zlecenie na prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Katowic i okolic. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Katowice

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Katowic i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 8000m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Katowice

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 700m², Katowice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Katowice

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 150mb, Katowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 150mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod instalacje na głębokość 40 cm i szerokości 20 cm, osiedle wykop w trawniku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Katowice

Zlecę prace ziemne, Katowice

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace ziemne". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty