Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Chojnicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Chojnicach

Pierwszorzędna Ściana

10 opinii
Murowanie ścian Chojnice

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie ściany i zatrudnij Kompleksowe Usługi Ogólnobudowlane Daniel Chechla. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetna Ściana Murowana w Chojnicach

6 opinii
Budi-Ar Firma Budowlana - Świetna Ściana Murowana w Chojnicach

Myślisz, że świetna ściana murowana to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - murarze ścian z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany Chojnice

2 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Bezkonkurencyjna Budowa Ściany Chojnice

Zdecydowanie o wyborze budowy ściany nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Usługi remontowo-budowlane posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Odpowiednia Budowa Ściany Chojnice

2 opinie
Usługi Budowlane mgr inż. Marcin Kiedrowicz - Odpowiednia Budowa Ściany Chojnice

Budowa ściany i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie skomplikowaną kwestią, jeśli wybierzesz ofertę Usługi Budowlane mgr inż. Marcin Kiedrowicz. Profesjonalni pracownicy z dziedziny budowy ściany pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Rem Invest Maciej Rekowski

1 opinia
Rem Invest Maciej Rekowski - Doskonała Budowa Ściany Chojnice

Lepszej propozycji budowy ściany szybko nie znajdziesz na terenie Chojnic, więc jeżeli poszukujesz doskonałej budowy ściany to od razu sprawdź Rem Invest Maciej Rekowski. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Budowanie Ścian

1 opinia
El-tel Wysocki - Rewelacyjne Budowanie Ścian Chojnice

Firma El-tel Wysocki świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Chojnice oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Solidny Murarz Ścian

5 opinii
Firma Budowlana GIERSZEWSKI - Solidny Murarz Ścian Chojnice

Myślisz, że solidna ściana murowana to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - murarze ścian z Firma Budowlana GIERSZEWSKI pomogą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Centrum Zaopatrzenia Budownictwa Cezar

2 opinie
Centrum Zaopatrzenia Budownictwa Cezar - Wysokiej Klasy Murowanie Ścian Chojnice

W przypadku, gdy szukasz wysokiej klasy murowania ścian w rejonie Chojnic i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj doświadczenie Centrum Zaopatrzenia Budownictwa Cezar. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najlepsza Ściana

3 opinie
BEST-BUD - Najlepsza Ściana Chojnice

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BEST-BUD z Chojnic będzie najszybszą drogą. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Dobry Murarz Ścian

3 opinie
Luptowski Wykonczenia - Dobry Murarz Ścian Chojnice

Ten dobry murarz ścian posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą zawsze przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - Luptowski Wykonczenia to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Chojnicach (18)

Pierwszorzędna Ściana Murowana Chojnice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Parszczenica

Budowa Ściany Chojnice

Podjęcie decyzji o wyborze budowy ściany nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Murowanie ścian, do 100m². Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Parszczenica

Solidne Murowanie Ścian Chojnice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Konarzyny

Zlecenie na murowanie ścian, 1000m², Chojnice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Chojnice

Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Karsin

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-04-11 do 2023-04-19

 • Karsin

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1000m², Karsin

Zleceniodawca napisał "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1000m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie murarza ścian do realizacji usług z zakresu stawiania ścian. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Karsin

Świetna Budowa Ściany

Wybranie budowy ściany nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Murowanie ścian, 101-200m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Tuchola

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Lipnica

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Lipnica

Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Murowanie ścianek działowych 12 cm parter budynku gmina Lip...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Lipnica

Zlecę murowanie ścian, do 100m², Kościerzyna

Zapytanie o treści - Zlecę murowanie ścian, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Kościerzyna oraz przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Kościerzyna

Bezkonkurencyjna Budowa Ściany

Jako ekspert przedstaw najlepszą ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Murowanie ścian, do 100m²" jest idealne dla Ciebie. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-04-10 do 2023-04-10

 • Liniewo

Szukam firm na budowę z gazobetonu, 600m2, Liniewo

Zakres zlecenia: budowa obiektu murowanego z gazobetonu Stan: fundamenty i ściany parteru do 3,5m Powierzchnia: 600m2 Termin skorzystania z oferty: do ustalenia podczas rozmowy Typ obiektu: handlowo-usługowy...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Liniewo

Kompetentny Murarz Ścian Chojnice

Jako firma zatrudniająca kompetentnych murarzy ścian i wyróżniająca się szczególnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m² jest skierowane do Ciebie. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Liniewo

Zlecę murowanie ścian, 6000m², Bytów

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę murowanie ścian, 6000m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie ściany murowanej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2023-06-17 do 2023-06-25

 • Bytów

Najwyższej Klasy Budowa Ściany

Dla Klienta, który pisze - Zlecę murowanie ścian, do 100m², dotarcie do najwyższej klasy budowy ściany może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano wczoraj o 20:52

 • Stężyca

Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Stężyca

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: 10x16 murowanie piwnicy Termin rozpoczęc...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Stężyca

Perfekcyjna Ściana Chojnice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wymurowanie piwnicy ułożenie stropu typu ...

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Gołubie

Perfekcyjny Murarz Ścian

Jako sprawdzony wykonawca i perfekcyjny murarz ścian działasz w miejscowości Pomorskie i w sąsiednich miastach? Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Pierszczewo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty