Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Starogardzie Gdańskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Starogardzie Gdańskim

Dobra Budowa Ściany w Starogardzie Gdańskim

13 opinii
Murowanie ścian Starogard Gdański

Nadal nie znalazłeś budowy ściany, mimo że poszukujesz od dłuższego czasu? Elita - budownictwo Bartłomiej Małolepszy może ma szansę zakończyc Twój problem. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian

3 opinie
FIRMA F.H.U. - Najwyższej Klasy Stawianie Ścian Starogard Gdański

Sprawdź firmę FIRMA F.H.U. jeśli szukasz właściwych ludzi do najwyższej klasy stawiania ścian w miejscowości Starogard Gdański lub sąsiednim mieście. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KOMPLEKSOWE USLUGI BUDOWLANE KAMIL TOPOROWSKI

4 opinie
KOMPLEKSOWE USLUGI BUDOWLANE KAMIL TOPOROWSKI - Wysokiej Klasy Murowanie Ścian Starogard Gdański

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi murowania ścian na najwyższym poziomie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalny Mur z Cegły

3 opinie
Usługi Budowlane Damian Kupczyk - Profesjonalny Mur z Cegły Starogard Gdański

Wykonanie muru z cegły będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi Budowlane Damian Kupczyk ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Murarz Ścian

1 opinia
Mać- Bud - Pierwszorzędny Murarz Ścian Starogard Gdański

Szukasz murarza ścian do realizacji usług z zakresu murowania z klinkieru? Dobrze trafiłeś, ta firma jest firmą, której szukasz. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Solidne Murowanie Ścian

8 opinii
ARTBUD - Solidne Murowanie Ścian Starogard Gdański

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do murowania ścian ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Ustal pasujący termin od razu!

Doskonały Mur z Cegły Starogard Gdański

1 opinia
BTH SCHULZ - Doskonały Mur z Cegły Starogard Gdański

W przypadku, gdy szukasz wysokiej klasy murowania ścian w rejonie Starogardu Gdańskiego i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj doświadczenie BTH SCHULZ. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Budowanie Ścian Starogard Gdański

5 opinii
Adrian Kolaska - Perfekcyjne Budowanie Ścian Starogard Gdański

Potrzebujesz specjalistów od perfekcyjnego budowania ścian w miejscowości Starogard Gdański lub w przyległych powiatach? Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Świetny Mur z Cegły

1 opinia
Usługi Budowlane Marcin Bielawski - Świetny Mur z Cegły Starogard Gdański

Wykonanie muru z cegły będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Budowlane Marcin Bielawski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PHU Renekton Radosław Wnorowski

1 opinia
PHU Renekton Radosław Wnorowski - Kompetentny Murarz Ścian Starogard Gdański

Zacznij działać z PHU Renekton Radosław Wnorowski jeśli szukasz kompetentnych murarzy ścian oferujących swoje usługi w miejscowości Starogard Gdański i w sąsiednich miastach. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Starogardzie Gdańskim (15)

Murowanie Ścian Starogard Gdański

Wybierz zlecenie dotyczące perfekcyjnego murowania ścian od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Starogard Gdański lub okolicy. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Starogard Gdański

Dam zlecenie na murowanie ścian, 35m², Starogard Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: Łącznie ściany około 80 metrów kwadratowych. 7.2...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Starogard Gdański

Zlecenie na murowanie ścian, 300m², Demlin

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od solidnego murowania ścian w rejonie Pomorskiego lub w pobliskim rejonie? Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Demlin

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Demlin

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Demlin

Odpowiednia Budowa Ściany Starogard Gdański

Wybranie budowy ściany nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o murowanie ścian, 86m². Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Zblewo

Wyjątkowe Murowanie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 120m² Informacje dodatkowe: Murowanie ścian działowych parter i poddasze łącznie ok. 120 M...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Skarszewy

Porządna Ściana Starogard Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Czerniewo

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Gołębiewo

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje profesjonalistów od ściany. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Gołębiewo

Murowanie ścian, do 100m², Kaczki

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od ściany murowanej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-09 do 2024-02-10

 • Kaczki

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Trąbki Małe

Szukasz Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu najwyższej klasy budowania ścian z Pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Przedzwoń i prześlij ofertę - naprawdę warto.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Trąbki małe

Solidne Budowanie Ścian Starogard Gdański

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące solidnego budowania ścian od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Pomorskie lub okolicy. Złóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Przywidz

Murowanie Ścian

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na solidne murowanie ścian w rejonie Pomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Pomlewo

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m², Borsk

Ten Klient myśli, że perfekcyjna ściana to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako murarz ścian poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Borsk

Zlecenie na murowanie ścian, 93m², Domachowo

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 93m² Informacje dodatkowe: zlecę murowanie ścian działowych z gazobetonu Ytong 11,5 Termi...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Domachowo

Stawianie Ścian Starogard Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-21 do 2024-06-29
dodano wczoraj o 09:53

 • Kościerzyna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty