Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Pruszczu Gdańskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 620 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Pruszczu Gdańskim

Doskonały Mur z Cegły Pruszcz Gdański

3 opinie
Murowanie ścian Pruszcz Gdański

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od muru z cegły? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry LITT-DOM Krzysztof Littwin. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

MAT-BUD MATEUSZ MASNY

3 opinie
MAT-BUD MATEUSZ MASNY - Doskonałe Murowanie z Klinkieru Pruszcz Gdański

W przypadku, gdy potrzebujesz doskonałego murowania z klinkieru w rejonie Pruszcza Gdańskiego i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAT-BUD MATEUSZ MASNY. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Świetna Ściana Pruszcz Gdański

3 opinie
AMJ Konstrukcje Żelbetowe - Świetna Ściana Pruszcz Gdański

Nadal poszukujesz specjalisty od ściany? Wykorzystaj kompetencje AMJ Konstrukcje Żelbetowe. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

Fantastyczne Stawianie Ścian

2 opinie
Wojciech Hefta - Fantastyczne Stawianie Ścian Pruszcz Gdański

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu fantastycznego stawiania ścian z Pruszcza Gdańskiego, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Wojciech Hefta jest do Twojej dyspozycji. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Usługi Ogólnobudowlane "SEDOM"

2 opinie
Usługi Ogólnobudowlane "SEDOM" - Znakomita Budowa Ściany Pruszcz Gdański

Budowa ściany i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Usługi Ogólnobudowlane SEDOM. Wykwalifikowani pracownicy z dziedziny budowy ściany pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowe Murowanie Ścian

1 opinia
RIVIERA Vitalii Kuchynski - Wyjątkowe Murowanie Ścian Pruszcz Gdański

Zleć prace dotyczące murowania ścian profesjonalistom z miejscowości Pruszcz Gdański. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Pruszcza Gdańskiego nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Czapscy Usługi Remontowo Budowlane Mariusz Czapski

2 opinie
Czapscy Usługi Remontowo Budowlane Mariusz Czapski - Wyjątkowe Budowanie Ścian Pruszcz Gdański

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym fachowcom od budowania ścian z Pruszcza Gdańskiego. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

FEBO RUTYNA

7 opinii
FEBO RUTYNA - Pierwszorzędna Budowa Ściany Pruszcz Gdański

Wciąż nie znalazłeś budowy ściany, pomimo że poszukujesz od dłuższego czasu? FEBO RUTYNA może zakończyć Twój problem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidne Murowanie Ścian w Pruszczu Gdańskim

7 opinii
H&R PROJEKT SP. Z O.O. - Solidne Murowanie Ścian w Pruszczu Gdańskim

Po prostu zleć prace dotyczące murowania ścian ekspertom firmy HR PROJEKT SP. Z O.O. z miejscowości Pruszcz Gdański. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Pruszcza Gdańskiego są jednymi z najlepszych. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian

14 opinii
BDB - Najwyższej Klasy Stawianie Ścian Pruszcz Gdański

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest stawianie ścian. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Pruszczu Gdańskim (18)

Wyjątkowe Stawianie Ścian Pruszcz Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 175m² Informacje dodatkowe: Murowanie ścian zewnętrznych budynku jednorodzinnego, parte...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

 • Skowarcz

Solidne Budowanie Ścian Pruszcz Gdański

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako solidny profesjonalista z zakresu solidnego budowania ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Pruszcz Gdański

Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², Trąbki Wielkie

Należąc do murarzy ścian z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Pomorskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym specjalistą do tego ogłoszenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Trąbki Wielkie

Opłacalna Budowa Ściany Pruszcz Gdański

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Szukam ek...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Trąbki Wielkie

Murowanie ścian, do 100m², Pomlewo

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: murowanie bloczkami b20 na ławach fundamentowych Termin...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Pomlewo

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m², Przywidz

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Bloczki na fundamencie Termin rozpoczęcia prac: najbli...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Przywidz

Dobra Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Murowanie 5 ścian i obudowy kanału...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Pruszcz Gdański

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Rokitnica

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Witam, Proszę o cenę za m2 murowania ścian. Materiał to ...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Rokitnica

Murowanie ścian, do 100m², Cedry Małe

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Roboty do wykonania: - oczep, płyta fu...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Cedry małe

Zlecenie na murowanie ścian, 250m², Bąkowo

Zlecający szuka dobrej współpracy, pisząc - Zlecenie na murowanie ścian, 250m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Bąkowo

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Lublewo Gdańskie

To zapytanie o treści - Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Pomorskiego i z sąsiednich miast. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Lublewo gdańskie

Zapytanie o murowanie ścian, 4000m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 4000m² Termin rozpoczęcia prac: najb...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Gdańsk

Solidna Ściana Murowana Pruszcz Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3650m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, zapraszam do współpracy przy pracach polegaj...

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Gdańsk

Zlecę murowanie ścian, 35m², Gdańsk

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: Mam do wymurowania 35mb płotu ze starej cegły Termin rozpoc...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Gdańsk

Murowanie ścian, 401-500m², Gdańsk

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 401-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-15 do 2023-09-15

 • Gdańsk

Murowanie ścian, 101-200m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoc...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Gdańsk

Wyjątkowe Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Gdańsk

Rewelacyjne Murowanie Ścian Pruszcz Gdański

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Informacje dodatkowe: Do w...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty