Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Malborku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 350 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Malborku

HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY

2 opinie
Murowanie ścian Malbork

Potrzebujesz profesjonalistów od ściany działowej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Prima

1 opinia
Prima - Profesjonalne Murowanie Ścian Malbork

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego murowania ścian profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Malborka i pobliskich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PROSIMO Szymon Walczak

2 opinie
PROSIMO Szymon Walczak - Rewelacyjne Stawianie Ścian Malbork

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest stawianie ścian. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Budowa Ściany

6 opinii
F.U. "AnSt-BUD" - Najwyższej Klasy Budowa Ściany Malbork

Lepszej oferty budowy ściany szybko nie znajdziesz na terenie Malborka, więc jeżeli szukasz najwyższej klasy budowy ściany to od razu sprawdź F.U. AnSt-BUD. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Budowanie Ścian

3 opinie
NATHANIEL Daniel Spiżewski - Pierwszorzędne Budowanie Ścian Malbork

Potrzebujesz murarzy ścian od pierwszorzędnego budowania ścian w miejscowości Malbork lub w rejonie powiatu? Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Znakomita Ściana Murowana Malbork

1 opinia
Budowlana Nowy Staw - Znakomita Ściana Murowana Malbork

Jeżeli szukasz dobrej firmy od ściany murowanej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Budowlana Nowy Staw. Malbork - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Staranna Ściana Malbork

8 opinii
Your Family Home - Staranna Ściana Malbork

Jeszcze szukasz dobrej firmy od ściany? Skorzystaj z kwalifikacji Your Family Home. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Sławomir Małek

1 opinia
Sławomir Małek - Korzystna Budowa Ściany Malbork

Lepszej oferty budowy ściany prędko nie znajdziesz w miejscowości Malbork i okolicy, więc jeżeli szukasz korzystnej budowy ściany to bez wahania zobacz Sławomir Małek. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najwyższej Klasy Murowanie Ścian

Usługi REM - BUD - Najwyższej Klasy Murowanie Ścian Malbork

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od murowania ścian z Malborka. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Staranna Ściana Murowana w Malborku

AT DOM Łukasz Antoniak - Staranna Ściana Murowana w Malborku

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od ściany murowanej? Powierz tę kwestię specjalistom z AT DOM Łukasz Antoniak. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Malborku (18)

Murowanie Ścian Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 20m² Informacje dodatkowe: Odchodzący róg sciany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnien...

2024-06-15 do 2024-06-23

 • Malbork

Stawianie Ścian Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 550m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22

 • Miłoradz

Doskonała Ściana Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2050m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy, która wykona ściany działowe z bloczków gip...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Nowy Staw

Rewelacyjne Budowanie Ścian Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Nowy Dwór Gdański

Porządna Ściana Murowana Malbork

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na murowanie ścian, 101-200m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie ściany murowanej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Skowarcz

Zlecenie na murowanie ścian, 300m², Demlin

Potrzebujesz pracy jako specjalista od pierwszorzędnego budowania ścian w rejonie Pomorskiego lub w pobliskich miastach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Demlin

Opłacalna Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Demlin

Stawianie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 8 dni temu

 • Gniew

Murowanie ścian, 3000m², Jantar

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka specjalisty od ściany. Napisał zlecenie o treści - Murowanie ścian, 3000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Jantar

Doświadczony Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-09 do 2024-02-10

 • Kaczki

Fantastyczne Murowanie Ścian

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m²". Przyjmij zlecenie fantastycznego murowania ścian jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Pomorskiego i pobliskich miast. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Trąbki małe

Wybitny Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Sztutowo

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1600m², Elbląg

Na wypadek jeśli jako dobra firma od ściany szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 1600m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Elbląga na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin już teraz!

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Elbląg

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Elbląg

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Elbląg oraz przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Elbląg

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 50m², Elbląg

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: Szukam osoby do postawienia domurowki typu garaż Termin roz...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Elbląg

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Elbląg

Stawianie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 2 dni temu

 • Elbląg

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Elbląg

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Elbląg

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 35m², Starogard Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: Około 80 m ścian plus fundament izolowany wkopan...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Starogard Gdański
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty