Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Malborku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Malborku

HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY

2 opinie
Murowanie ścian Malbork

Potrzebujesz profesjonalistów od ściany działowej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Prima

1 opinia
Prima - Profesjonalne Murowanie Ścian Malbork

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego murowania ścian profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Malborka i pobliskich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PROSIMO Szymon Walczak

2 opinie
PROSIMO Szymon Walczak - Rewelacyjne Stawianie Ścian Malbork

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest stawianie ścian. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Budowa Ściany

1 opinia
Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński - Najwyższej Klasy Budowa Ściany Malbork

Lepszej oferty budowy ściany szybko nie znajdziesz na terenie Malborka, więc jeżeli szukasz najwyższej klasy budowy ściany to od razu sprawdź Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Budowanie Ścian

6 opinii
F.U. "AnSt-BUD" - Pierwszorzędne Budowanie Ścian Malbork

Potrzebujesz murarzy ścian od pierwszorzędnego budowania ścian w miejscowości Malbork lub w rejonie powiatu? Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Znakomita Ściana Murowana Malbork

2 opinie
NATHANIEL Daniel Spiżewski - Znakomita Ściana Murowana Malbork

Jeżeli szukasz dobrej firmy od ściany murowanej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NATHANIEL Daniel Spiżewski. Malbork - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Staranna Ściana Malbork

1 opinia
Budowlana Nowy Staw - Staranna Ściana Malbork

Jeszcze szukasz dobrej firmy od ściany? Skorzystaj z kwalifikacji Budowlana Nowy Staw. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Your Family Home

8 opinii
Your Family Home - Korzystna Budowa Ściany Malbork

Lepszej oferty budowy ściany prędko nie znajdziesz w miejscowości Malbork i okolicy, więc jeżeli szukasz korzystnej budowy ściany to bez wahania zobacz Your Family Home. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najwyższej Klasy Murowanie Ścian

1 opinia
Sławomir Małek - Najwyższej Klasy Murowanie Ścian Malbork

Uniknij problemów i zleć prace tym fachowcom od murowania ścian z Malborka. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Staranna Ściana Murowana w Malborku

AT DOM Łukasz Antoniak - Staranna Ściana Murowana w Malborku

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od ściany murowanej? Powierz tę kwestię specjalistom z AT DOM Łukasz Antoniak. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Malborku (18)

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Sztum

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Sztum

Rewelacyjne Murowanie Ścian Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 110m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wymurować ok 120m3 ścian działowych + podmurować je...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Pszczółki

Najwyższej Klasy Stawianie Ścian Malbork

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 108m² Informacje dodatkowe: Do postawienia są ścianki działowe łącznie około 750 sztuk z g...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Pszczółki

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Pszczółki

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: do wymurowania ścianki działowe oraz bloczki po okna Termi...

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Pszczółki

Doskonała Ściana Malbork

Ten Zlecający jeszcze szuka specjalisty od ściany. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na murowanie ścian, do 100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Pszczółki

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Stary Targ

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wymurowanie ścian wraz z konstrukcją dac...

2023-02-21 do 2023-02-28

 • Stary Targ

Znakomita Ściana

Przygotowanie ściany z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac murarskich, tynkarskich, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Bągart

Zapotrzebowanie na prace murarskie, tynkarskie, do 35m², Dzierzgoń

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnicz...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Dzierzgoń

Zlecenie na murowanie ścian, 201-300m², Trąbki Wielkie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-24 do 2022-10-02

 • Trąbki Wielkie

Wyjątkowe Budowanie Ścian Malbork

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 200m² Informacje do...

2023-03-16 do 2023-03-24
dodano 7 dni temu

 • Trąbki Wielkie

Murarz Ścian Malbork

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: Budynek gospodarczy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: dachówka cementowa Budynek podpiw...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Elbląg

Wyjątkowy Murarz Ścian

Jako wyjątkowy murarz ścian realizując się od wczesnej młodości i specjalista gotowy do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający napisał "Zapytanie o murowanie ścian, 50m²". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Elbląg

Dobra Budowa Ściany

Jako profesjonalista złóż bezkonkurencyjną ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Na pewno zapytanie o treści "Potrzebna ekipa, prace murarskie, 120m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Starogard Gdański

Murarz Ścian

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: Przybudówka Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Projek...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Starogard Gdański

Murowanie i wykonanie stropów, 1000m2, Starogard Gdański

Zakres zlecenia: murowanie ścian i wykonanie stropów Powierzchnia: 1000m2 Termin: możliwy od zaraz...

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Starogard Gdański

Murowanie, 1000m2, Starogard Gdański

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Murowanie, 1000m2", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Starogard Gdański

Zlecenie na murowanie ścian, 110m², Starogard Gdański

Chcesz wykonać zlecenie na murowanie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecenie na murowanie ścian, 110m² to dobry wybór. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Starogard Gdański

Świetny Murarz Ścian

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 60m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Pruszcza Gdańskiego i z sąsiednich miast. Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Pruszcz Gdański
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty