Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Pszczynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Pszczynie

Najwyższej Klasy Murowanie z Klinkieru w Pszczynie

8 opinii
Murowanie ścian Pszczyna

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Aronbud jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomity Mur z Cegły

2 opinie
FAMA-BUD Petro Yakibiuk - Znakomity Mur z Cegły Pszczyna

Zaufaj ekspertom w dziedzinie muru z cegły i zatrudnij FAMA-BUD Petro Yakibiuk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najlepsze Murowanie z Klinkieru Pszczyna

1 opinia
Skaw-Bud - Najlepsze Murowanie z Klinkieru Pszczyna

Powierz prace dotyczące murowania z klinkieru ekspertom z miejscowości Pszczyna. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Pszczyny nie mają sobie równych. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Doskonały Mur z Cegły

3 opinie
ZRB Piotr Klejnot - Doskonały Mur z Cegły Pszczyna

Wykonanie muru z cegły będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ZRB Piotr Klejnot ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Zakład Remontowo Budowlany Rafał Kubica

1 opinia
Zakład Remontowo Budowlany Rafał Kubica - Fantastyczne Budowanie Ścian Pszczyna

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład Remontowo Budowlany Rafał Kubica z Pszczyny jest na to skuteczną metodą. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonałej Jakości Ściana Działowa Pszczyna

15 opinii
K&M - Doskonałej Jakości Ściana Działowa Pszczyna

Poszukujesz dobrej firmy od ściany działowej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KM. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonała Ściana Działowa

2 opinie
Elewator Pszczyna Mateusz Kotas - Doskonała Ściana Działowa Pszczyna

Przygotowanie ściany działowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Elewator Pszczyna Mateusz Kotas ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

KADREKS Sp. z o.o.

15 opinii
KADREKS Sp. z o.o. - Rewelacyjna Budowa Ściany Pszczyna

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? KADREKS Sp. z o.o. z Pszczyny jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "LISBUD" Krzysztof Fuchs

6 opinii
Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "LISBUD" Krzysztof Fuchs - Perfekcyjne Murowanie z Klinkieru Pszczyna

Potrzebujesz fachowców od perfekcyjnego murowania z klinkieru w rejonie Pszczyny lub w przyległych miastach? Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Szotowicz

1 opinia
Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Szotowicz - Fenomenalny Murarz Ścian Pszczyna

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Szotowicz z Pszczyny jest na to skuteczną metodą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Pszczynie (18)

Murowanie ścian, do 100m², Gilowice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonawcy na wymurowanie ścian konstrukcyjnych...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Gilowice

Wysokiej Klasy Murowanie Ścian Pszczyna

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Podmurówka więźby ścianki działowej Termin rozpoczęcia pra...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Radostowice

Rewelacyjne Murowanie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Murowanie ścian fundamentowych z bloczków zalewowych Te...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Piasek

Perfekcyjna Ściana Murowana Pszczyna

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje jak.najszynciej ,najlepiej.od.razu,od.jutra ...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Grzawa

Opłacalna Budowa Ściany Pszczyna

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Informacje dodatkowe: Proszę o kontakt zdecyd...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Kobielice

Zapytanie o murowanie ścian, 15m², Pszczyna

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Pszczyna

Zlecenie na murowanie ścian, 15m², Pszczyna

Zrealizuj zadanie profesjonalnego budowania ścian o treści "Zlecenie na murowanie ścian, 15m²", jako specjalista z miejscowości Pszczyna. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Pszczyny jesteś w ścisłej czołówce. Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Pszczyna

Murowanie ścian, 45m², Kobiór

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 45m² Informacje dodatkowe: ścianki z silikatu o grubości 12 cm zaprawą cienkowarstwową Te...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Kobiór

Zlecę murowanie ścian, do 100m², Rudziczka

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: ogrodzenie Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Rudziczka

Zapytanie o murowanie ścian, 101-200m², Pszczyna

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Pszczyna

Najlepsze Stawianie Ścian Pszczyna

Potrzebujesz pracy jako specjalista od najlepszego stawiania ścian w miejscowości Śląskie lub w rejonie powiatu? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Ligota

Murowanie ścian, do 100m², Ligota

Na wypadek jeśli jako ekspert od ściany poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Murowanie ścian, do 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Śląskiego bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Ligota

Zlecenie na murowanie ścian, 5m², Strumień

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Strumień

Staranna Ściana Murowana

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 500m² Informacje dodatkowe: Pustak ceramiczny szlifowany układany na pian...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Czechowice-Dziedzice

Murowanie ścian, 70m², Czechowice-Dziedzice

Ten Klient napisał "Murowanie ścian, 70m²". Zrealizuj zlecenie perfekcyjnego budowania ścian jako profesjonalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Śląskiego i sąsiednich powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Czechowice-Dziedzice

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 1400m², Czechowice-Dziedzice

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 1400m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śląskie oraz przyległych powiatów. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Czechowice-Dziedzice

Murowanie ścian, 5m², Czechowice-Dziedzice

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5m² Informacje dodatkowe: Zamurowanie drzwi garażowych że wstawieniem okna plus ocieple...

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Czechowice-Dziedzice

Dam zlecenie na murowanie ścian, 1500m², Żory

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1500m²...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Żory
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty