Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Rudzie Śląskiej

Pierwszorzędne Murowanie z Klinkieru Ruda Śląska

7 opinii
Murowanie ścian Ruda Śląska

Po prostu zleć prace dotyczące murowania z klinkieru profesjonalistom z miejscowości Ruda Śląska. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Rudy Śląskiej nie mają sobie równych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najwyższej Klasy Budowanie Ścian

3 opinie
Glazurnik z doświadczeniem . Kam-Bud - Najwyższej Klasy Budowanie Ścian Ruda Śląska

Potrzebujesz najwyższej klasy murarza ścian z zakresu budowania ścian? Nie musisz już dłużej szukać, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

RIAN

2 opinie
RIAN - Doskonała Ściana Ruda Śląska

Firma RIAN oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Ruda Śląska i okolic. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Rewelacyjna Ściana Działowa Ruda Śląska

7 opinii
F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz - Rewelacyjna Ściana Działowa Ruda Śląska

Jeśli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędna Ściana w Rudzie Śląskiej

2 opinie
FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA SZKUDI - Pierwszorzędna Ściana w Rudzie Śląskiej

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA SZKUDI jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

F.H.U.ADAMSKI

6 opinii
F.H.U.ADAMSKI - Doskonałej Jakości Ściana Działowa Ruda Śląska

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ściany działowej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.H.U.ADAMSKI. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

EWB Sp. z o.o.

1 opinia
EWB Sp. z o.o. - Idealna Budowa Ściany Ruda Śląska

Chcesz znaleźć rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? EWB Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Dobry Fachmajster

1 opinia
Dobry Fachmajster - Perfekcyjna Ściana Ruda Śląska

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od ściany to powierz tę kwestię specjalistom z Dobry Fachmajster. Ruda Śląska i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Jeśli chcesz poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

MKLdachbud

3 opinie
MKLdachbud - Wyjątkowe Murowanie Ścian Ruda Śląska

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od murowania ścian z Rudy Śląskiej. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Perfekcyjne Murowanie Ścian

1 opinia
Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Kuś - Perfekcyjne Murowanie Ścian Ruda Śląska

Murowanie ścian to specjalność ekipy z firmy Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Kuś - nie mają sobie równych w branży. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Rudzie Śląskiej (16)

Fantastyczne Budowanie Ścian Ruda Śląska

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 301-400m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Ruda Śląska

Budowa Ściany Ruda Śląska

Podjęcie decyzji o wyborze budowy ściany nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o murowanie ścian, 573m². Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Murowanie Ścian Ruda Śląska

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy do budowy domu w Rudzie Śląskiej Termin r...

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Ruda Śląska

Doskonałe Stawianie Ścian Ruda Śląska

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na murowanie ścian, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Ruda Śląska

Świetna Ściana Murowana Ruda Śląska

Ten Klient uważa, że świetna ściana murowana to niełatwy temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na murowanie ścian, łącznie 3900m2". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Chorzów

Staranna Ściana Murowana

Ten Klient uważa, że staranna ściana murowana to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Murowanie ścian, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Chorzów

Dam zlecenie na murowanie ścian, 5000m², Chorzów

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na murowanie ścian, 5000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Chorzów

Dam zlecenie na murowanie ścian, 2000m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2000m² Informacje dodatkowe: Ściany murowane gr 24 cm z silikatów wr...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Zabrze

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 101-200m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Zabrze

Budowa Ściany

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Zabrze

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, do 100m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-14 do 2023-05-14

 • Zabrze

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 5m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 5m² Informacje dodatkowe: Zlecę rozebranie dwóch starych kominów i ponowne ich wymu...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Zabrze

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Zabrze

Wykonaj usługę fantastycznego budowania ścian o treści "Zapytanie o murowanie ścian, do 100m²", jako profesjonalista z miejscowości Zabrze. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Zabrza jesteś w ścisłej czołówce. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 dni temu

 • Zabrze

Dobry Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 2000m² Informacje dodatkowe: Ściany murowane z wieńcami i rdzeniami ...

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Zabrze

Ściana

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 3000m² Informacje dodatkowe: zlec...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Zabrze

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Zabrze

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty