Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Jaworznie

Staranne Prace Ziemne Jaworzno

19 opinii
Roboty ziemne Jaworzno

Zrealizowanie prac ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. GW Wyburzenia ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

2 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Jaworzno

Już od kilku lat pracownicy KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan realizują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Gama Sp. z o.o.

4 opinie
Gama Sp. z o.o. - Znakomite Wykopy Jaworzno

Gama Sp. z o.o. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Jaworzno oraz przyległych powiatów. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Stanisław Dereszowski

1 opinia
Stanisław Dereszowski - Profesjonalne Roboty Ziemne Jaworzno

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Stanisław Dereszowski z Jaworzna jest na to skuteczną metodą. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Znakomite Roboty Ziemne Jaworzno

1 opinia
PHU Ryszard Adamski - Znakomite Roboty Ziemne Jaworzno

Myślisz, że znakomite roboty ziemne to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z PHU Ryszard Adamski dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Solidna Niwelacja Terenu w Jaworznie

4 opinie
MASTER UTB - Solidna Niwelacja Terenu w Jaworznie

Jeżeli potrzebujesz solidnej niwelacji terenu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

BIELICKI & BIELICKI

11 opinii
BIELICKI & BIELICKI - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Jaworzno

Po prostu zleć prace dotyczące niwelacji terenu fachowcom firmy BIELICKI BIELICKI z miejscowości Jaworzno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Jaworzna nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Pama sp z o.o.

1 opinia
Pama sp z o.o. - Profesjonalne Wiercenie Studni Jaworzno

Wiele długich lat pracownicy firmy Pama sp z o.o. wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

BIELICKI&BIELICKI

2 opinie
BIELICKI&BIELICKI - Rewelacyjne Wiercenie Studni Jaworzno

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Jaworzna do realizacji zaplanowanych działań? Firma BIELICKIBIELICKI jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Perfekt Servis Mlodzik Mariusz

4 opinie
Perfekt Servis Mlodzik Mariusz - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Jaworzno

Specjalność Perfekt Servis Mlodzik Mariusz to dobre usługi koparko ładowarką na terenie miejscowości Jaworzno oraz sąsiednich miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Jaworznie (17)

Najwyższej Klasy Kopanie Jaworzno

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista z zakresu najwyższej klasy kopania z Jaworzna? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 22 godziny temu

 • Jaworzno

Perfekcyjne Wykop Jaworzno

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecenie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 6 dni temu

 • Jaworzno

Prace Ziemne Jaworzno

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 6m²) Informacje dodatkowe: wykop piwnicy już pod istniejącym domkiem letniskowym Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-20 do 2023-03-20

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 90m², Jaworzno

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 90m²) Informacje dodatkowe: Ściągnięcie humusu plus wykop pod ławy fundamentowe ( 90 m bieżących ław o szerokości od 60 do 80 cm). Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Jaworzno

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Zlece niwelacje terenu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Jaworzno

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie przyłącza kanalizacyjnego od ługości około 10 m i z uwagi na różnicę w poziomie gruntu wymagana będzie przepompownia ścieków. Termin rozpoczę...

2022-10-27 do 2022-11-04

 • Jaworzno

Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 67mb) Informacje dodatkowe: wykonanie kanalizacji deszczowej na głębokość - 1,2 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Jaworzno

Doskonałe Roboty Ziemne Jaworzno

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Odpływ z dach na długości 20-25 Mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Chrzanów

Solidne Wykop

Klient chce wynająć: Usluga Dzwigu Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Chrzanów

Najlepsze Roboty Ziemne

Jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Chrzanowa bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Chrzanów

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m², Imielin

Zrealizuj usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m²", jako specjalista z miejscowości Śląskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Śląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Imielin

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 300mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Imielin

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 720m²) Informacje dodatkowe: Fundamenty pod halę 720 m2 oraz opcjonalnie budynek socjalno- biurowy 150 m2. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Imielin

Rewelacyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że rewelacyjne prace ziemne to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Mysłowice

Świetne Wykop

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 120m²) Informacje dodatkowe: Warstwa 20cm zodstawą 20m do wyrówania terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Mysłowice

Profesjonalne Kopanie

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe inform...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Mysłowice

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Mysłowice

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Mysłowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty