Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Mikołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Mikołowie

Doskonałe Wykopy Mikołów

4 opinie
Roboty ziemne Mikołów

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wykopów to powierz tę kwestię specjalistom z ELEKTRO-BUD. Mikołów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Mikołów

3 opinie
TRANSPORTER Tomasz Szulik - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Mikołów

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie TRANSPORTER Tomasz Szulik. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najlepsze Roboty Ziemne

3 opinie
PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Najlepsze Roboty Ziemne Mikołów

PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Mikołowa oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

JANUD

2 opinie
JANUD - Staranne Usługi Minikoparką Mikołów

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką JANUD wybija się w branży. Markę oddają polecenia zadowolonych zleceniodawców. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Firma JARK drogi dojazdowe, tymczasowe, podjazdy Śląsk

2 opinie
Firma JARK drogi dojazdowe, tymczasowe, podjazdy Śląsk - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Mikołów

W przypadku, gdy interesuje Cię rewelacyjna niwelacja terenu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to skorzystaj z doświadczenia Firma JARK drogi dojazdowe tymczasowe podjazdy Śląsk. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidna Niwelacja Terenu

1 opinia
BOGMAR - Solidna Niwelacja Terenu Mikołów

Powierz zadanie niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Mikołów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Mikołowa nie mają sobie równych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Mikołowie

1 opinia
P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski - Profesjonalne Studnie Głębinowe w Mikołowie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałe Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia
Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Doskonałe Usługi Koparko Ładowarką Mikołów

Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. oferuje usługi koparko ładowarką od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze Mikołowa, ale także przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

wellCAMP F.U.H.

2 opinie
wellCAMP F.U.H. - Solidne Wykopy Mikołów

Uważasz, że solidne wykopy to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z wellCAMP F.U.H. udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

P.H.U. Mjolnir Tomasz Długaj

2 opinie
P.H.U. Mjolnir Tomasz Długaj - Fantastyczne Usługi Koparko Ładowarką Mikołów

Ten, kto planuje zakup usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do P.H.U. Mjolnir Tomasz Długaj i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Mikołowie (21)

Solidne Roboty Ziemne Mikołów

Ten Klient uważa, że solidne roboty ziemne to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 21 godzin temu

 • Orzesze

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 5mb, Orzesze

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 5mb. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Orzesze

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m², Orzesze

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Orzesze

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 110m², Ornontowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 110m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Ornontowice

Świetne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Do rozb...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Mikołów

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: wykop 0,4m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Mikołów

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 80m², Łaziska Górne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 80m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Łaziska Górne

Doskonałej Jakości Wykop Mikołów

Klient napisał zlecenie brzmiące "Potrzebuję wykopać studnię". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Orzesze

Wykonanie wykopu pod fundament 28m², Gostyń

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-01-07 do 2023-01-07

 • Gostyń

Najwyższej Klasy Kopanie Mikołów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Mikołów, Świerkowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-13...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Mikołów

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 145m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie podjazdu ok. 95 m.kw. (tłuczeń/kliniec) + utwardzenie części drogi ok. 50 m.kw. (tłuczeń) wraz z wybraniem pod utwardzenie i wywiezieniem nawie...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Mikołów

Poszukuję do wynajęcia palownicę, palowanie pod zewnętrzne murki, Mikołów

Rodzaj maszyny: palownica Liczba maszyn: 1 maszyna Typ napędu: gąsienicowy Stan maszyny: stan do uzgodnienia Informacje dodatkowe: do wykonania jest palowanie pod zewnętrzne murki ozdobne i oporowe, wraz z projektem pr...

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Mikołów

Porządne Roboty Ziemne

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 800m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Mikołów

Profesjonalne Prace Ziemne Mikołów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu pod budowę Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-04...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Orzesze

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 1700m², Mikołów

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1700m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Mikołów

Porządne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Orzesze ul.•••••••• Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Orzesze

Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Mikołowa i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Mikołów

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 800m², Ornontowice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 800m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Ornontowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty