Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Tarnowskich Górach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Tarnowskich Górach

P.P.H.U UNI-TRANS

8 opinii
Roboty ziemne Tarnowskie Góry

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. P.P.H.U UNI-TRANS ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Doskonała Niwelacja Terenu w Tarnowskich Górach

5 opinii
Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk - Doskonała Niwelacja Terenu w Tarnowskich Górach

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest niwelacja terenu. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

ELEKTRO-BUD

4 opinie
ELEKTRO-BUD - Profesjonalne Roboty Ziemne Tarnowskie Góry

ELEKTRO-BUD oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Tarnowskich Gór i okolic. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

LILY Dawid Helios

4 opinie
LILY Dawid Helios - Rewelacyjne Roboty Ziemne Tarnowskie Góry

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij LILY Dawid Helios. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solidny Drenaż Opaskowy Tarnowskie Góry

2 opinie
DIRK Krzysztof Pelikan - Solidny Drenaż Opaskowy Tarnowskie Góry

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to trafiłeś w dobre miejsce - DIRK Krzysztof Pelikan jest do Twoich usług. Tarnowskie Góry i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Złote Porządki

2 opinie
Złote Porządki - Najlepsza Niwelacja Terenu Tarnowskie Góry

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Złote Porządki. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Papabruk

1 opinia
Papabruk - Najlepsze Roboty Ziemne Tarnowskie Góry

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Papabruk będzie najszybszą drogą. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

Solidna Niwelacja Terenu Tarnowskie Góry

1 opinia
MAXIMUS Michał Seńków - Solidna Niwelacja Terenu Tarnowskie Góry

Powierz zadanie niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Tarnowskie Góry. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Tarnowskich Gór nie mają sobie równych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Z.P.H.U. ,,LOBO"

1 opinia
Z.P.H.U. ,,LOBO" - Solidne Usługi Minikoparką Tarnowskie Góry

Z.P.H.U. LOBO to wybitni specjaliści z branży solidnych usług minikoparką i niwelacji terenu, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Tarnowskie Góry i pobliskich powiatów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski

1 opinia
P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski - Pierwszorzędne Usługi Minikoparką Tarnowskie Góry

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski wybija się w branży. Renomę oddają polecenia szczęśliwych odbiorców. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Tarnowskich Górach (25)

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m², Tarnowskie Góry

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Tarnowskich Gór i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-15 do 2023-03-23
dodano 6 dni temu

 • Tarnowskie Góry

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 30m², Wieszowa

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 30m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie pod podjazd oraz wejście do domu i taras. Miejsce budowy Wieszowa. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-14 do 2023-03-22
dodano 7 dni temu

 • Wieszowa

Wykonanie drenażu dł. 60mb, Tarnowskie Góry

Klient napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie drenażu dł. 60mb". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Tarnowskie Góry

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Szałsza

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Prace obejmuj...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Szałsza

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zbrosławice

Jeśli wykonujesz zlecenia na doskonałe kopanie w rejonie Śląskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-02-20 do 2023-02-21

 • Zbrosławice

Kopanie Tarnowskie Góry

Rodzaj prac: Studnia chłonna wraz z odprowadzeniem deszczówki do niej. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Wieszowa

Wykop Tarnowskie Góry

Rodzaj prac: Wykonanie zbiornika retencyjnego Informacje dodatkowe: Zbiornik o wymiarach ok. 30x20m. Głębokość maksymalna ok. 5m. Konstrukcja skarp zbiornika: - płyta ażurowa 8cm wypełniona żwirem płukanym lub zaprawą cementową -...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Tarnowskie Góry

Pierwszorzędne Prace Ziemne Tarnowskie Góry

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-31...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Tarnowskie Góry

Najlepsze Wykop

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Nakło

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Tarnowskie Góry

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Tarnowskie Góry

Zlecę prace ziemne, Zbrosławice

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu potrzebuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Zbrosławice

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie drogi 5m x 40m mur oporowy na drodze h=1.2m 30mb Wykop pod wodociag i kanalizacje 1.2mx 60mb Inne prace do ustalenia (Zdjęcie humusu z dzialki...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Tarnowskie Góry

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m², Kalety

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-01-03 do 2023-01-03

 • Kalety

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Tarnowskie Góry

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Tarnowskie Góry

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1500m², Radzionków

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: 2m wykop szerokoprzestrzenny Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Radzionków

Zapytanie o prace ziemne, Tarnowskie Góry

Zrealizuj zadanie wysokiej klasy kopania o treści "Zapytanie o prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Tarnowskie Góry. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Tarnowskich Gór jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Tarnowskie Góry

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Świętoszowice

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Świętoszowice

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 80mb, Szałsza

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 80mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Szałsza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty