Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Tarnowskich Górach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Tarnowskich Górach

Studnie Głębinowe Śląsk Tarnowskie Góry

1 opinia
Studnie głębinowe Tarnowskie Góry

Chcesz znaleźć wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Studnie Głębinowe Śląsk Tarnowskie Góry z Tarnowskich Gór będzie najszybszą drogą. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Geoplantex

1 opinia
Geoplantex - Solidne Studnie Głębinowe Tarnowskie Góry

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z Geoplantex perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

KA-BUD

3 opinie
KA-BUD - Profesjonalne Studniarstwo Tarnowskie Góry

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KA-BUD jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Staranne Studnie Wiercone Tarnowskie Góry

3 opinie
ZAKŁAD PRODUKCJI ELEMENTÓW BUDOWLANYCH i DROGOWYCH "ROMAN" - Staranne Studnie Wiercone Tarnowskie Góry

Zrealizowanie studni wierconych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ZAKŁAD PRODUKCJI ELEMENTÓW BUDOWLANYCH i DROGOWYCH ROMAN ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

AJP

1 opinia
AJP - Znakomite Studnie Głębinowe Tarnowskie Góry

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. AJP ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Najlepsza Studnia Artezyjska Tarnowskie Góry

1 opinia
P.H.U Best-Bud - Najlepsza Studnia Artezyjska Tarnowskie Góry

Firma P.H.U Best-Bud oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Tarnowskich Gór oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin już teraz!

PromoHeat Joanna Jarząbek

1 opinia
PromoHeat Joanna Jarząbek - Perfekcyjna Studnia Kopana Tarnowskie Góry

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z PromoHeat Joanna Jarząbek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

ZPEBiD ROMAN

1 opinia
ZPEBiD ROMAN - Fantastyczne Kopanie Studni Tarnowskie Góry

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalne Kopanie Studni w Tarnowskich Górach

2 opinie
DK-BUDOWNICTWO-SYSTEM - Profesjonalne Kopanie Studni w Tarnowskich Górach

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z DK-BUDOWNICTWO-SYSTEM są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

P.W. BAGGER

2 opinie
P.W. BAGGER - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Tarnowskie Góry

P.W. BAGGER oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Tarnowskie Góry i okolic. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Tarnowskich Górach (14)

Dobra Budowa Studni Głębinowej Tarnowskie Góry

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo iż poszukuje od niezliczonych dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Potrzebuję wykopać studnię. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Klienta. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 2 dni temu

 • Tworóg

Potrzebuję wykopać studnię, Wieszowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-17 do 2023-09-25
dodano 4 dni temu

 • Wieszowa

Zlecę wykonanie studni, Świniowice

Klient szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie studni. To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Świniowice

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 10m, Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Tarnowskie Góry

Studnia Głębinowa Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Grunt - piasek. Urządzony ogród Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Potępa

Dam zlecenie na wykopanie studni, Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Tarnowskie Góry

Studniarstwo Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia głębinowa wody pitnej przy nowo wybudowanym domu. W Tarnowskich górach. Termin zakupu: do uzgodnie...

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Tarnowskie Góry

Perfekcyjne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Mikołeska

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Nowe chechło

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Tarnowskie Góry

Zapytanie o wykopanie studni, Świerklaniec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Budowa domu Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Świerklaniec

Znakomita Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: 10 domków Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Bytom

Szukam ekipy do wykopania studni, Piekary Śląskie

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowe kopanie studni w rejonie Piekar Śląskich i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do wykopania studni", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Piekary Śląskie

Idealna Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Sączów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty