Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 630 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Zabrzu

LILY Dawid Helios

4 opinie
Roboty ziemne Zabrze

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace specjalistom od kopania studni z miejscowości Zabrze. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Drenaż

3 opinie
wykop dkj - Pierwszorzędny Drenaż Zabrze

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to wykop dkj są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

2 opinie
BUD-MAS - Rewelacyjne Kopanie Stawów Zabrze

Zleć zadanie rewelacyjnego kopania stawów specjalistom z firmy BUD-MAS. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Zabrze i okolicznych miast. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

JARTRANS SP. Z.O.O SP.K

1 opinia
JARTRANS SP. Z.O.O SP.K - Profesjonalne Usługi Minikoparką Zabrze

Klient, który planuje zakup usługi minikoparką musi już teraz zgłosić się do JARTRANS SP. Z.O.O SP.K i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Perfekcyjne Prace Ziemne Zabrze

5 opinii
Ostre Cięcie - Perfekcyjne Prace Ziemne Zabrze

Zaufaj specjalistom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij Ostre Cięcie. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Dobre Usługi Koparko Ładowarką

3 opinie
PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Zabrze

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MANABUD Marek Napiórkowski

1 opinia
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MANABUD Marek Napiórkowski - Doskonałe Wiercenie Studni Zabrze

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Hytech Tomasz Olsza

1 opinia
Hytech Tomasz Olsza - Rewelacyjne Roboty Ziemne Zabrze

Jeżeli poszukujesz współpracy to eksperci z Hytech Tomasz Olsza są dla Ciebie idealni. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Roboty Ziemne Zabrze

10 opinii
TRAM-BUD - Doskonałe Roboty Ziemne Zabrze

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij TRAM-BUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałe Kopanie Studni w Zabrzu

3 opinie
TMK - Doskonałe Kopanie Studni w Zabrzu

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Zabrza lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Zabrzu (17)

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Zabrze

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 55m²) Informacje dodatkowe: Fundament pod garaż Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 2 dni temu

 • Zabrze

Wykonanie wykopu pod fundament 100m², Zabrze

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne zalety jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Wykonanie wykopu pod fundament 100m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

 • Zabrze

Rewelacyjne Kopanie Zabrze

Chcesz przyjąć zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapytanie o prace ziemne to świetny wybór. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Zabrze

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 9999mb, Zabrze

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 9999mb". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Zabrza i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-10-04 do 2022-10-04

 • Zabrze

Pierwszorzędne Prace Ziemne Zabrze

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Zabrze

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 15m²) Informacje dodatkowe: Witam chcę zrobić nowy rok trawnik Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Zabrze

Potrzebne wykonanie drenażu dł. 15mb, Zabrze

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Głębokość 1,8 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 400m², Zabrze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-05...

2022-08-23 do 2022-08-31

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 45mb, Zabrze

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 45mb jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Zabrze i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2022-08-23 do 2022-08-31

 • Zabrze

Solidne Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-08 do 2022-08-16

 • Zabrze

Doskonałej Jakości Wykop Zabrze

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 30m²) Informacje dodatkowe: Korytowanie i ułożenie płyt ażurowych, materiał po stronie usługodawcy lub mój własny Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2022-08-02 do 2022-08-10

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Zabrze

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-08-04 Dodatkowe informacje: wyburzenie płyt...

2022-08-02 do 2022-08-03

 • Zabrze

Rewelacyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 80mb) Informacje dodatkowe: Drenaż działki około 80mb dwie studzieńki rewizyjne materiał po stronie wykonawcy głębokość wykopu ok 1metr Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Szałsza

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb, Ruda Śląska

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Informacje dodatkowe: polączenie rynny odplywowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Ruda Śląska

Profesjonalne Wykop

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 300m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2022-07-26 do 2022-08-03

 • Ruda Śląska

Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 130mb) Informacje dodatkowe: głębokość 10% 2,5m,90% 1,5m,10%1,2m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-09 do 2022-08-17

 • Ruda Śląska

Doskonałej Jakości Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 5mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie przyłącza kanalizacji odcinek ok 5m plus montaż studzienki rewizyjnej. Głębokość wykopu około 2,2 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z ...

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty