Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Żorach

Doskonałe Roboty Ziemne Żory

6 opinii
Roboty ziemne Żory

Jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Powierz tę kwestię specjalistom z P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o.

6 opinii
WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. - Solidne Studnie Głębinowe Żory

Uważasz, że solidne studnie głębinowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Fantastyczne Wiercenie Studni

2 opinie
Krzysztof Pawełek - Fantastyczne Wiercenie Studni Żory

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wiercenie Studni

9 opinii
Hammermann Polska Sp. z o.o. - Doskonałe Wiercenie Studni Żory

Firma Hammermann Polska Sp. z o.o. to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Żor i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

WalBudŻory

5 opinii
WalBudŻory - Najlepsze Roboty Ziemne Żory

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje WalBudŻory. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik

1 opinia
P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik - Perfekcyjne Kopanie Studni Żory

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Żorach

2 opinie
F.H.U. " S.E. " Edyta Szyczewska - Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Żorach

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

HLS-SYSTEM

1 opinia
HLS-SYSTEM - Porządne Roboty Ziemne Żory

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje HLS-SYSTEM. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Rewelacyjna Niwelacja Terenu

3 opinie
Wojciech Mosz - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Żory

Wiele długich lat pracownicy firmy Wojciech Mosz wykonują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Staranne Usługi Minikoparką Żory

1 opinia
Dach-Pol - Staranne Usługi Minikoparką Żory

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Dach-Pol i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Żorach (14)

Szukam ekipy do prac ziemnych, Żory

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Żor i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano wczoraj o 11:54

 • Żory

Znakomite Wykop Żory

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Żory

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żory

Rodzaj prac: Pod płot Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Żory

Staranne Wykop

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Żory

Pierwszorzędne Wykop

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Żory

Zlecę prace ziemne, Żory

Rodzaj prac: czyszczenie rowu melioracyjnego Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-19...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Żory

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 900m², Żory

Ten Klient myśli, że porządne wykop to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 900m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Żory

Świetne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Żory

Porządne Wykop

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Śląskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Szczejkowice

Profesjonalne Kopanie Żory

Klient wprowadził zapytanie "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 60m²". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Śląskiego i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Radostowice

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1200m², Jankowice Rybnickie

Klient napisał "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1200m²". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Śląskiego i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Jankowice Rybnickie

Wykonanie drenażu dł. 420mb, Jastrzębie-Zdrój

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Wykonanie drenażu dł. 420mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Jastrzębie-Zdrój

Szukam ekipy do prac ziemnych, Jastrzębie-Zdrój

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Jastrzębia Zdroju. Przyczyń się do realizacji jego celów. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o prace ziemne, Jastrzębie-Zdrój

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o prace ziemne. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Jastrzębie-Zdrój
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty