Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Lipsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lipsku

AS.PROJEKT Szymon Majewski

4 opinie
Wyburzenia Lipsko

Uwierz ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij AS.PROJEKT Szymon Majewski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Euro-Trans Tomasz Wdowiak

1 opinia
Euro-Trans Tomasz Wdowiak - Perfekcyjne Kruszenie Betonu Lipsko

Już od kilku lat pracownicy firmy Euro-Trans Tomasz Wdowiak świadczą usługi z zakresu kruszenia betonu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

M.M-BRUK

1 opinia
M.M-BRUK - Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Lipsko

Jeżeli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj kompetencje M.M-BRUK. Lipsko to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

BORKAR - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Lipsko

Osoby z BORKAR to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałe Kruszenie Betonu w Lipsku

Karmex - Doskonałe Kruszenie Betonu w Lipsku

Po prostu zleć zadanie kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Lipsko. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Lipska są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Eurostal eurodrogi

Eurostal eurodrogi - Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Lipsko

Właśnie wybierasz dobrego partnera do realizacji swoich planów? Eurostal eurodrogi z Lipska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Usługi ogólnobudowlane "Nero"

Usługi ogólnobudowlane "Nero" - Najwyższej Klasy Wyburzanie Ścian Lipsko

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Lipsko

Bolek - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Lipsko

Od lat pracownicy Bolek oferują usługi z zakresu kruszenia betonu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

STONES

STONES - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Lipsko

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Lipsko

MARGOWOC - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Lipsko

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Powierz tę kwestię specjalistom z MARGOWOC. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Lipsku (18)

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 120m², Przedmieście Bliższe

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 120m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Przedmieście bliższe

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Lipsko

Klient napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2022-12-17 do 2022-12-25

 • Lipsko

Zapytanie o kruszenie materiałów, do 100m², Kazanów

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Kazanów

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Kamień-Kolonia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Pustak żużlowy, fundament, eternit. Termin rozpoczęcia prac:...

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Kamień-Kolonia

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zwoleń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Zwoleń

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Ostrowiec Świętokrzyski

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-09-10 do 2022-09-18

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Ostrowiec Świętokrzyski

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: wywóz i utylizacja eternitu T...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 60m², Ostrowiec Świętokrzyski

Ten Zleceniodawca wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 60m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Pierwszorzędne Wyburzenia Lipsko

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Peron Powierzchnia obiektu: 700m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry , nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w województwie ...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Opole Lubelskie

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana nośna Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Opole Lubelskie

Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m², Opole Lubelskie

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Opole Lubelskie

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Lipsko

Jako specjalista działający na obszarze Świętokrzyskiego i oferujący liczne usługi z zakresu profesjonalnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 1200m²". Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Ćmielów

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Ćmielów

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Świętokrzyskiego i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Ćmielów

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², Ćmielów

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Świętokrzyskiego z pewnością dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Ćmielów

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Lipsko

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: peron Powierzchnia obiektu: 750m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Nasza firma zajmuję się budową peronów w woj. Świętokrzyskim. Poszukujemy firmy / ekipy bu...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Jasice

Doskonałe Rozbiórki Lipsko

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Peron Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry , nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w wojewódz...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Jasice

Zlecę prace rozbiórkowe, 1000m², Starachowice

Rodzaj prac: czyszczenie dzialki Rodzaj obiektu: czyszczenie z drzew i krzewow Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: dzialka w starachowicach Termin rozpoczęcia prac: w...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Starachowice

Zlecę wyburzenie obiektu, 378m², Starachowice

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 378m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Starachowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty