Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Żurominie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 306 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Żurominie

Rewelacyjne Wyburzenia

1 opinia
Wyburzenia Żuromin

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom JARKOP. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu

4 opinie
Brzózka - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Żuromin

Szukasz fachowców od najwyższej klasy kruszenia betonu w miejscowości Żuromin lub w pobliskich powiatach? Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian

5 opinii
NOW-BUD - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Żuromin

Wybierz NOW-BUD jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do wysokiej klasy wyburzania ścian na terenie Żuromina lub okolicy. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Wyburzenia Żuromin

1 opinia
Remontowo-budowlana Naw-Bud - Doskonałej Jakości Wyburzenia Żuromin

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Remontowo-budowlana Naw-Bud z Żuromina jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Porządne Wyburzenia

Krystian - Porządne Wyburzenia Żuromin

Oczaruje Cię profesjonalne działanie Krystian na terenie Żuromina. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają dokładnie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Usługi budowlane

Usługi budowlane - Niezawodna Firma Wyburzeniowa Żuromin

Namierzenie niezawodnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Usługi budowlane - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Żuromina, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Mają ofertę dla każdego.

Usługi Wykończeniowo-remontowe

Usługi Wykończeniowo-remontowe - Najlepsze Usuwanie Azbestu Żuromin

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu Usługi Wykończeniowo-remontowe. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Perfekcyjne Wyburzanie Ścian

KAL-MIX USLUGI ELEKTRYCZNO-STOLARSKIE - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Żuromin

Powierz zadanie wyburzania ścian fachowcom firmy KAL-MIX USLUGI ELEKTRYCZNO-STOLARSKIE z miejscowości Żuromin. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Żuromina są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Fantastyczne Kruszenie Betonu Żuromin

ASZ-BUD"USŁUGI BUDOWLANE ANDRZEJ SZOSTAK - Fantastyczne Kruszenie Betonu Żuromin

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy ASZ-BUDUSŁUGI BUDOWLANE ANDRZEJ SZOSTAK z miejscowości Żuromin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Żuromina są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Fantastyczne Kucie Betonu w Żurominie

FRANCUZ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE - Fantastyczne Kucie Betonu w Żurominie

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Żurominie (14)

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Rudowo

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Mazowieckiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-09-06 do 2023-09-06

 • Rudowo

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Raciąż

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m². Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Raciąż

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Żuromin

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Szukam firmy do wyburzenia ścian działowych, oraz powię...

2023-11-22 do 2023-11-30
dodano 7 dni temu

 • Raciąż

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 101-200m², Górzno

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Górzno

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Żuromin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 15m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Szkielet drewniany, blacha ocynk, wymiary garażu :ok. 5m x 3m Term...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Działdowo

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Trzcianka

Oczaruj Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Mazowieckiego. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Trzcianka

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Rękawczyn

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Eternit zdjęty z dachy składowany na ...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Rękawczyn

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Rudowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek z lat 30 - 40, budynek drewniany obłożony cegłą. Poddasze częścio...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Rudowo

Porządne Wyburzania Budynków Żuromin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-11...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Dziarnowo

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie bez wątpienia pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Sadkowo

Rzetelna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: Zbiornik na wodę Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: W związku z budową hali w okolicach Ciechanowa potrzebuję wyb...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Ciechanów

Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, do 100m², Brodnica

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, do 100m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Brodnica

Prace rozbiórkowe, 301-500m², Brodnica

Rodzaj prac: zrobienie dziury w stropodachu z obrobieniem Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: zrobienie dziury w stropo...

2023-06-16 do 2023-06-16

 • Brodnica

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Brodnica

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-06-09 do 2023-06-09

 • Brodnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty