Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Ostrowi Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Ostrowi Mazowieckiej

Usługi remontowo-budowlane PawBud

9 opinii
Wyburzenia Ostrów Mazowiecka

Zaufaj ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Usługi remontowo-budowlane PawBud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Ciepły Domek

1 opinia
Ciepły Domek - Solidne Usuwanie Azbestu Ostrów Mazowiecka

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na najwyższym poziomie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

PPHU KOŁAKOWSKI Daniel KOŁAKOWSKI

11 opinii
PPHU KOŁAKOWSKI Daniel KOŁAKOWSKI - Doskonałe Usuwanie Azbestu Ostrów Mazowiecka

Zatrudnij tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałego usuwania azbestu na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonała Rozbiórka Budynków

2 opinie
ISOspray Mikołaj Ruciński - Doskonała Rozbiórka Budynków Ostrów Mazowiecka

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla ekipy z firmy ISOspray Mikołaj Ruciński - nie mają sobie równych w tym fachu. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Noble Cube

2 opinie
Noble Cube - Solidne Wyburzenia Ostrów Mazowiecka

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Noble Cube jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

DANGARDEN Zakładanie Ogrodów Daniel Łukasik

1 opinia
DANGARDEN Zakładanie Ogrodów Daniel Łukasik - Solidne Rozbiórki Ostrów Mazowiecka

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DANGARDEN Zakładanie Ogrodów Daniel Łukasik. Ostrów Mazowiecka to teren, na którym koncentrują swoje działania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ArsenBud

2 opinie
ArsenBud - Pierwszorzędne Wyburzenia Ostrów Mazowiecka

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj kompetencje ArsenBud. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin już teraz!

Doskonałej Jakości Wyburzenia Ostrów Mazowiecka

2 opinie
MIG-BRUK USŁUGI BRUKARSKIE - Doskonałej Jakości Wyburzenia Ostrów Mazowiecka

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. MIG-BRUK USŁUGI BRUKARSKIE ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Profesjonalne Kruszenie Betonu Ostrów Mazowiecka

2 opinie
URB Spiżewski Przemysław - Profesjonalne Kruszenie Betonu Ostrów Mazowiecka

Jesteś zdania, że pierwszorzędne wyburzenia to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków w Ostrowi Mazowieckiej

Adamo - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków w Ostrowi Mazowieckiej

Oszołomi Cię profesjonalne działanie Adamo w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Ostrowi Mazowieckiej (17)

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 97m², Lubotyń-Kolonia

Ten Klient myśli, że solidne wyburzenia to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 97m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Lubotyń-Kolonia

Solidna Firma Wyburzeniowa Ostrów Mazowiecka

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Ostrów Mazowiecka

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Czyżew

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Podlaskie oraz na obszarze Podlaskiego. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Czyżew

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Ceranów

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Ceranów

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Zambrów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-13 do 2023-03-21
dodano 8 dni temu

 • Zambrów

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 40m², Śniadowo

Ten Klient jest zdania, że świetne wyburzania budynków to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 40m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Śniadowo

Porządne Wyburzania Budynków Ostrów Mazowiecka

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-05 do 2022-11-13

 • Mścichy

Dobra Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Mścichy

Najlepsza Firma Wyburzeniowa

Odpowiedz na zlecenie jako najlepsza firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi na terenie Mazowieckiego oraz w przyległych powiatach. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Łochów

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: fundament wieży Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: żelbet ok. 60 m3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Łochów

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Ostrów Mazowiecka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Szanowni Państwo zlecę prace polegające na wyburzeniu kamienic...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Sokołów Podlaski

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Sokołów Podlaski

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Sokołów Podlaski

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Sokołów Podlaski

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Łomża

Ten Zlecający poszukuje profesjonalistów od rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Łomża

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 362m², Łomża

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 362m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Łomża

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Łomża

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Łomża

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 600m², Łomża

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 600m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Łomża
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Specjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty