Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Węgrowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Węgrowie

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Węgrów

11 opinii
Wyburzenia Węgrów

JFP BUDOWNICTWO S.C. Kamil Kużawski Bartosz Wrzosek oferuje usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, głównie na obszarze miejscowości Węgrów, ale także pobliskich miast. Umów się na konkretny termin od razu!

Wyjątkowe Kucie Betonu

2 opinie
TRANS-KOP - Wyjątkowe Kucie Betonu Węgrów

Firma TRANS-KOP oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Węgrów oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Najlepsze Kruszenie Betonu

2 opinie
Kruszbruk - Najlepsze Kruszenie Betonu Węgrów

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Kruszbruk, która świadczy usługi kruszenia betonu na bardzo dobrym poziomie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Porządne Rozbiórki

2 opinie
MAR-DACH Mariusz Boruc - Porządne Rozbiórki Węgrów

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. MAR-DACH Mariusz Boruc ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Profesjonalne Kucie Betonu Węgrów

1 opinia
Dam-Kop - Profesjonalne Kucie Betonu Węgrów

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego kucia betonu w rejonie Węgrowa i szukasz najlepszych ofert to trafiłeś w dobre miejsce. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najlepsze Wyburzenia w Węgrowie

1 opinia
Kkk - Najlepsze Wyburzenia w Węgrowie

Według Ciebie najlepsze wyburzenia to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Kkk pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane

4 opinie
KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Najlepsze Wyburzanie Ścian Węgrów

Wiele długich lat pracownicy KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane świadczą usługi z zakresu wyburzania ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Wojciech Przyborowski "GARDEN-BRUK"

1 opinia
Wojciech Przyborowski "GARDEN-BRUK" - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Węgrów

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Wojciech Przyborowski GARDEN-BRUK będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

DomiBud

1 opinia
DomiBud - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Węgrów

Po prostu zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom firmy DomiBud z miejscowości Węgrów. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Węgrowa są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski

1 opinia
Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski - Solidne Kruszenie Betonu Węgrów

Pragniesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu solidnego kruszenia betonu z Węgrowa, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski jest Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Węgrowie (16)

Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, do 100m², Łochów

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: fundament wieży Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: żelbet ok. 60 m3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Łochów

Porządne Wyburzania Budynków Węgrów

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: fundament wieży Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: około 60 m3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Łochów

Zlecę kruszenie materiałów, do 100m², Węgrów

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Węgrów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 120m², Węgrów

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Węgrów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Sokołów Podlaski

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Szanowni Państwo zlecę prace polegające na wyburzeniu kamienic...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Sokołów Podlaski

Perfekcyjne Rozbiórki Węgrów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Sokołów Podlaski

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Sokołów Podlaski

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Sokołów Podlaski

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Żdżar

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-04 do 2023-02-12

 • Żdżar

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Mrozy

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Mazowieckiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin od razu!

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Mrozy

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Mrozy

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Mrozy

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Mrozy

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom drewniany,parterowy kryty dachowką,czesciowy odzysk drewna Termin roz...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Mrozy

Firma Wyburzeniowa Węgrów

Poszukiwana jest dobra firma wyburzeniowa działająca w rejonie Mazowieckiego lub okolicach. Zapoznaj się zapytania o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m². Zapraszamy do kontaktu.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Mrozy

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Mrozy

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Mrozy

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Węgrów

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-09 do 2023-01-09

 • Tłuszcz

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Węgrów

Olśnij Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Mazowieckiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Szukam firmy do rozbiórki hali po kurniku, około 200m2" i udowodnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Sulejówek

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Ceranów

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Ceranów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty