Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kłobucku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 729 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kłobucku

Easy Finish-Glazurnictwo i Wykończenia Wnętrz

5 opinii
Gładzie Kłobuck

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Krzysztof Błaszczyk

1 opinia
Krzysztof Błaszczyk - Solidne Położenie Gładzi Kłobuck

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Kłobuck lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PRO-CONSTRUCTOR

3 opinie
PRO-CONSTRUCTOR - Porządne Gładzie Bezpyłowe Kłobuck

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PRO-CONSTRUCTOR będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Dawid Roman "RomArt"

1 opinia
Dawid Roman "RomArt" - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Kłobuck

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Dawid Roman RomArt. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Gładzie Na Mokro Kłobuck

1 opinia
Zakład Murarski Ryszard Mrozek - Najlepsze Gładzie Na Mokro Kłobuck

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie na mokro to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Zano

2 opinie
Zano - Pierwszorzędne Gładzie Szpachlowe Kłobuck

Uważasz, że pierwszorzędne gładzie szpachlowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Zano doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Kłobucku

2 opinie
Dominik Gotszling- Usługi Budowlane - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Kłobucku

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Dominik Gotszling- Usługi Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Krzysztof Tomczyk

3 opinie
Krzysztof Tomczyk - Staranne Gładzie Gipsowe Kłobuck

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Krzysztof Tomczyk poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najlepsze Gładzenie Ścian Kłobuck

1 opinia
Fabryka Kształtów - Najlepsze Gładzenie Ścian Kłobuck

Wiele długich lat pracownicy firmy Fabryka Kształtów świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

1 opinia
EL-REMO - Fantastyczne Kładzenie Gładzi Kłobuck

Myślisz, że staranne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kłobucku (14)

Położenie Gładzi Kłobuck

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze walory jako eksperta od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m². Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Popów

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Kłobuck

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Kłobuck

Perfekcyjne Gładzie Kłobuck

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Informacje dodatkowe: ≠uzupełnianie i szlifowanie gładzi Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Działoszyn

Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie i zeszlifowanie gipsówki na tynki mechaniczne w stanie deweloperskim. Na sufit gipsó...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Wierzchowisko

Położenie gładzi, 301-500m², Częstochowa

Przyjmij usługę solidnego położenia gładzi o treści "Położenie gładzi, 301-500m²", jako specjalista z miejscowości Częstochowa. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Częstochowy jesteś jednym z najlepszych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Częstochowa

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Częstochowa

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Częstochowa

Szukam firmy na położenie gładzi, 104m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 104m² Informacje dodatkowe: -Dom 104m2 -Ściany sufity około 300m2 -Dom niezamieszkały bez mebli podłóg itp (wolna przestrzeń) -Położony tynk...

2023-10-19 do 2023-10-25

 • Częstochowa

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Kłobuck

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-28 do 2023-06-28

 • Częstochowa

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Do zagipsowania połączenia płyt GK, przygotowanie do malowania Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ter...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Częstochowa

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

To zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Częstochowy i z sąsiednich miast. Już nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Tylko kontakt telefoniczny 607•••••• Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Częstochowa

Staranne Gładzie

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Częstochowa i okolic. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Częstochowa

Położenie gładzi, do 100m², Częstochowa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Częstochowa

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Dam zlecenie na położenie gładzi, 15m². Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty