Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Bolesławcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Bolesławcu

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Bolesławiec

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii
"NOWAK" Dariusz Nowak - Świetne Fundamenty Pod Dom Bolesławiec

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom NOWAK Dariusz Nowak. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Bolesławiec

Zleć prace dotyczące wykonania fundamentów fachowcom firmy RBUD Przemysław Różycki z miejscowości Bolesławiec. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Bolesławca są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Rezler Construct Sp. z o.o.

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Profesjonalny Fundament Bolesławiec

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Rezler Construct Sp. z o.o.. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Doskonałej Jakości Fundament Bolesławiec

15 opinii
Gregbud - Doskonałej Jakości Fundament Bolesławiec

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Gregbud udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

Łukasz

1 opinia
Łukasz - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Bolesławiec

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia Łukasz. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Fundamenty Bolesławiec

2 opinie
Usługi Budowlane Jaskot Mateusz - Perfekcyjne Fundamenty Bolesławiec

Nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi Budowlane Jaskot Mateusz. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Pierwszorzędny Fundament

2 opinie
Usługi Ogólnobudowlane Koziński Sławomir - Pierwszorzędny Fundament Bolesławiec

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Ogólnobudowlane Koziński Sławomir z Bolesławca jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu!

Staranne Ławy Fundamentowe w Bolesławcu

1 opinia
Prime Staff Sp. z o.o. - Staranne Ławy Fundamentowe w Bolesławcu

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Prime Staff Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Bartez-Bud

15 opinii
Bartez-Bud - Solidny Fundament Bolesławiec

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Bartez-Bud. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Bolesławcu (16)

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bolesławiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Bolesławiec

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Bolesławiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Dom 63m2 bez komina i grzejników (będę montował ogrzewanie elektryczne) Termin rozpocz...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Nowogrodziec

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Bolesławiec

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Bolesławiec

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Bolesławiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Bolesławiec

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Nowogrodziec

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Dom na zgłoszenie Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Nowogrodziec

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Bolesławiec

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Bolesławiec

Usługi Wykonania Fundamentów Bolesławiec

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Bolesławiec

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: drenaż domu Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-02...

2023-08-14 do 2023-08-14

 • Bolesławiec

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Nowogrodziec

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bolesławiec

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu profesjonalnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Bolesławiec

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: Mikropale, studnia fundamentowa Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Trzeba zagęścić teren pod fundament 4m nasypu. Najlepiej mikropale lub studnia funda...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Bolesławiec

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Osiecznica

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lwówek Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-30...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Lwówek Śląski

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Stary węgliniec

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Węgliniec

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Chojnów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Chojnów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty