Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Lubinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 548 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Lubinie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Lubin

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Lubina będzie najszybszą drogą. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Lubin

49 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Lubin

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

17 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Solidny Fundament Lubin

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Hydro - Fox Michał Tarejlis

15 opinii
Hydro - Fox Michał Tarejlis - Najlepsze Ławy Fundamentowe Lubin

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Hydro - Fox Michał Tarejlis z Lubina jest na to skuteczną metodą. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałej Jakości Fundament w Lubinie

10 opinii
Twoj dom - Doskonałej Jakości Fundament w Lubinie

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentu? Zaufaj doświadczeniu Twoj dom. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Najlepszy Fundament

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Najlepszy Fundament Lubin

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Altius Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Lubin

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma RBUD Przemysław Różycki jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

ECODOM sp z o.o.

1 opinia
ECODOM sp z o.o. - Świetny Fundament Lubin

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij ECODOM sp z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

FROT-KOP MARCIN FRONTCZAK

6 opinii
FROT-KOP MARCIN FRONTCZAK - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Lubin

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji FROT-KOP MARCIN FRONTCZAK. Lubin to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Lubin

3 opinie
Polly House - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Lubin

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Polly House z Lubina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Lubinie (33)

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Lubin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 5 dni temu

 • Ścinawa

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m², Lubin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Kompletne fundamenty z płytą i ułożenie podposadzkówki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnien...

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 7 dni temu

 • Lubin

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Ścinawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Ścinawa

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Lubin

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 20m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Lubin

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Lubin

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Lubin

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Lubin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Lubin

Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Lubin

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Lubin

Klient napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Przyjmij usługę solidnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Lubina i pobliskich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Lubin

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Niemstów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Niemstów

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Lubin

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Lubin

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Lubin

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Lubin

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Lubin

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Lubin lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Lubin

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lubin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Lubin

Najlepsza Budowa Fundamentów Lubin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-10...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Lubin

Budowa Fundamentów

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²", jako profesjonalista z miejscowości Lubin. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Lubina jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lubin

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lubin

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Lubin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Hala z fundamentami wraz z dokumentacja Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Lubin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty