Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Polkowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Polkowicach

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Polkowice

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Najlepsze Ławy Fundamentowe

15 opinii
BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski - Najlepsze Ławy Fundamentowe Polkowice

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Polkowicach

11 opinii
"NOWAK" Dariusz Nowak - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Polkowicach

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij NOWAK Dariusz Nowak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Polkowice

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Altius Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Rewelacyjne Fundamenty Polkowice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RBUD Przemysław Różycki. Polkowice i okolice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

6 opinii
WEDOBUD SP ZO.0 - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Polkowice

Jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia WEDOBUD SP ZO.0. Polkowice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

1 opinia
FLOW-BUD - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Polkowice

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Polkowic i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Świetny Fundament Polkowice

2 opinie
Rafał Dziedzic - Świetny Fundament Polkowice

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Rafał Dziedzic. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidny Fundament

1 opinia
P.P.H.U ADEX Adam Dereń - Solidny Fundament Polkowice

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie P.P.H.U ADEX Adam Dereń. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

Porządny Fundament Polkowice

4 opinie
BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO - Porządny Fundament Polkowice

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Polkowicach (18)

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Polkowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Budynek biurowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Polkowice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Stara Rzeka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Stara rzeka

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Żabice

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wykonania fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2023-10-29 do 2023-10-30

 • Żabice

Budowa Fundamentów Polkowice

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Polkowice

Budowa Fundamentów

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m²", jako profesjonalista z miejscowości Polkowice. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Polkowic jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Polkowice

Profesjonalne Fundamenty Polkowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-10...

2023-10-26 do 2023-10-26

 • Polkowice

Usługi Wykonania Fundamentów Polkowice

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Polkowic? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Polkowice

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Grodowiec

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów wykonaj zlecenie, które brzmi - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Grodowiec

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Grodowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Jaki koszt poziom 0 + szkody górnicze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-09 do 2023-08-09

 • Grodowiec

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Grodowiec

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2023-08-09 do 2023-08-09

 • Grodowiec

Wykonanie Fundamentów Polkowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Wzmocnienie zbrojenia ze względu na szkody górnicze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 m...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Polkowice

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Grębocice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Grębocice

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Radwanice

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Radwanice

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Gaiki

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 345m², Jerzmanowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 345 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Jerzmanowa

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Szczyglice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: Ogród zimowy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Szczyglice

Zapytanie wykonanie płyty fundamentowej, 50m2, Krzekotów

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej Powierzchnia: 50m2 Dodatkowe informacje: - wykonanie wykopu pod płytę fundamentową - 50m3, - wykonanie podsypki piaskowo-żwirowej wraz z zagęszczeniem Is>=0,97 - 36,00m3, -...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Krzekotów

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 35m², Głogów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Głogów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty