Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Świdnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 280 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Świdnicy

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Świdnica

Jeszcze szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj doświadczeniu Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

BERA Płyta Fundamentowa

24 opinie
BERA Płyta Fundamentowa - Znakomity Fundament Świdnica

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BERA Płyta Fundamentowa ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Świdnica

18 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Świdnica

Według Ciebie pierwszorzędne ławy fundamentowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Najlepsze Płyty Betonowe Świdnica

8 opinii
ARCADIUSS Sp. z o.o. - Najlepsze Płyty Betonowe Świdnica

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj doświadczenie ARCADIUSS Sp. z o.o.. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Świdnicy

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Świdnicy

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Świdnicy. Zarezerwuj termin od razu!

ROG-BUD Usługi Ogólnobudowlane Michał Rogowski

6 opinii
ROG-BUD Usługi Ogólnobudowlane Michał Rogowski - Doskonały Fundament Świdnica

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z ROG-BUD Usługi Ogólnobudowlane Michał Rogowski dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

PATER-plyta.pl

7 opinii
PATER-plyta.pl - Profesjonalny Fundament Świdnica

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie PATER-plyta.pl. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

BAGR Aleksander Stelmach

4 opinie
BAGR Aleksander Stelmach - Porządny Fundament Świdnica

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z BAGR Aleksander Stelmach są dla Ciebie stworzeni. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Świetne Fundamenty

4 opinie
Domy Dla Ludzi - Fasada Plus Sp. z o.o. - Świetne Fundamenty Świdnica

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Domy Dla Ludzi - Fasada Plus Sp. z o.o.. Świdnica i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch

4 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch - Pierwszorzędne Fundamenty Świdnica

Wciąż szukasz specjalisty od fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zachęcamy do kontaktu.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Świdnicy (25)

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Dom Perfect Wood TEL-951 https:/www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-Perfect-Wo...

2024-06-07 do 2024-06-15
dodano 8 dni temu

 • Świdnica

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Świdnica

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Świebodzice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Świebodzice

Porządne Fundamenty Świdnica

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Jaworzyna Śląska

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Świdnica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Świdnica

Dobre Konstrukcje Betonowe Świdnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Dom w Iberysach 3 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Świdnica

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Pszenno

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Wierzbna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy 13 na 9 M. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Wierzbna

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Świebodzice

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Świebodzice

Wykonanie Fundamentów Świdnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Strzegom

Konstrukcje Betonowe

Jako profesjonalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²" jest stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Świdnica

Budowa Fundamentów Świdnica

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od budowy fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Świdnica

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Jaworzyna Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Witam, Zlecę wykonanie płyty fundamentowej pod prefabrykowany budynek jednorodzinny w...

2024-02-20 do 2024-02-22

 • Jaworzyna Śląska

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Dobromierz

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Dobromierz

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Świdnica

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Świdnica

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Świdnica

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Świebodzice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-06 do 2024-01-14

 • Świebodzice

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Strzegom
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty