Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Świdnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Świdnicy

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Świdnica

Jeszcze szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj doświadczeniu Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

BERA Płyta Fundamentowa

24 opinie
BERA Płyta Fundamentowa - Znakomity Fundament Świdnica

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BERA Płyta Fundamentowa ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Świdnica

16 opinii
"PME" Fundamenty - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Świdnica

Według Ciebie pierwszorzędne ławy fundamentowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Najlepsze Płyty Betonowe Świdnica

8 opinii
ARCADIUSS Sp. z o.o. - Najlepsze Płyty Betonowe Świdnica

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj doświadczenie ARCADIUSS Sp. z o.o.. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Świdnicy

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Świdnicy

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Świdnicy. Zarezerwuj termin od razu!

WEDOBUD SP ZO.0

6 opinii
WEDOBUD SP ZO.0 - Doskonały Fundament Świdnica

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z WEDOBUD SP ZO.0 dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz

5 opinii
DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz - Profesjonalny Fundament Świdnica

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch

4 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch - Porządny Fundament Świdnica

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch są dla Ciebie stworzeni. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Świetne Fundamenty

1 opinia
MAR-BUD Usługi Budowlane. Marek Skocz - Świetne Fundamenty Świdnica

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAR-BUD Usługi Budowlane. Marek Skocz. Świdnica i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

BAGR Aleksander Stelmach

4 opinie
BAGR Aleksander Stelmach - Pierwszorzędne Fundamenty Świdnica

Wciąż szukasz specjalisty od fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BAGR Aleksander Stelmach. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zachęcamy do kontaktu.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Świdnicy (32)

Konstrukcje Betonowe Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano wczoraj o 09:59

 • Świdnica

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Marcinowice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 7 dni temu

 • Marcinowice

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Świdnica

Perfekcyjne Fundamenty Świdnica

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Dolnośląskiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Wiry

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 10000m², Świdnica

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Świdnica

Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Świdnica

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Świdnica

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Świebodzice

Wybierz prace dotyczące perfekcyjnego wykonania fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Dolnośląskiego lub okolicy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Świebodzice

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Świdnica

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Świdnicy i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Świdnica

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Świdnica

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Świdnica

Solidna Budowa Fundamentów Świdnica

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na solidna budowa fundamentów z miejscowościŚwidnica. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Świdnica

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Świdnica

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Dobromierz

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Świebodzice

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Świdnica

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Świdnica

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Lubachów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Działka skośna różnica poziomów ponad 1m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Lubachów

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lutomia Dolna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Lutomia dolna

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: przyczółek kładki Rodzaj budynku: przyczółek pod kładkę Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: budowa kładki dla pieszych Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Świdnica

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Świdnica

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Świdnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty