Kategorie
Szukaj

Gładzie w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 659 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Raciborzu

BENTECH Beniamin Howdziej

1 opinia
Gładzie Racibórz

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Racibórz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Raciborza są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe

7 opinii
GEX-BUD - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Racibórz

Jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia GEX-BUD. Racibórz i okolice to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Wyjątkowe Gładzenie Ścian Racibórz

1 opinia
Gold Putz Mateusz Złoty - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Racibórz

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z miejscowości Racibórz. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

F.R.U. s.c.Pro-Gips Sebastian Otawa, Roman Tkocz

2 opinie
F.R.U. s.c.Pro-Gips Sebastian Otawa, Roman Tkocz - Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Racibórz

F.R.U. s.c.Pro-Gips Sebastian Otawa Roman Tkocz świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Raciborza i z sąsiednich miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro

2 opinie
Remall - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Racibórz

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Remall są dla Ciebie stworzeni. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Gładzie Gipsowe Racibórz

2 opinie
SeviBud - Najlepsze Gładzie Gipsowe Racibórz

Jeszcze szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu SeviBud. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Porządne Gładzie Gipsowe

1 opinia
Uslugi Remontowo Budowlane MG - Porządne Gładzie Gipsowe Racibórz

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Uslugi Remontowo Budowlane MG. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Usługi Budowlane

4 opinie
Usługi Budowlane - Świetne Gładzie Gipsowe Racibórz

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

SCHMIDT

27 opinii
SCHMIDT - Najlepsze Gładzie Bezpyłowe Racibórz

Jeżeli szukasz współpracy to specjaliści z SCHMIDT są dla Ciebie idealni. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Pierwszorzędne Gładzie w Raciborzu

5 opinii
Spec Karton- Dawid Remien - Pierwszorzędne Gładzie w Raciborzu

Firma Spec Karton- Dawid Remien to prawdziwi profesjonaliści w branży gładzi. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Raciborza. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Raciborzu (15)

Gładzenie Ścian Racibórz

Zrealizuj zapytanie dotyczące rewelacyjnego gładzenia ścian od wiarygodnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Raciborza lub okolicy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Racibórz

Solidne Położenie Gładzi Racibórz

To zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, 50m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Wodzisławia Śląskiego oraz przyległych powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Wodzisław Śląski

Doskonałe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Wodzisław Śląski

Kładzenie Gładzi Racibórz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Wodzisław Śląski

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Wodzisław Śląski

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Wodzisław Śląski

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-05-21 do 2023-05-29
dodano 7 dni temu

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 32m², Wodzisław Śląski

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 32m² Informacje dodatkowe: Gładź polimerowa (gotowa) Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-05 do 2023-02-11

 • Wodzisław Śląski

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Rybnik

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na nowe tynki gipsowe, szlifowanie. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-08 do 2023-02-08

 • Rybnik

Dam zlecenie na położenie gładzi, 16m², Pilchowice

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 16m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Śląskiego i okolic. Zaproponuj termin od razu!

2023-03-19 do 2023-03-19

 • Pilchowice

Zapytanie o położenie gładzi, 130m², Stanica

Ten Klient jest zdania, że świetne gładzie to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 130m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Stanica

Najlepsze Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30
dodano 6 dni temu

 • Stanica

Zlecę położenie gładzi, 50m², Kędzierzyn-Koźle

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Kędzierzyn-Koźle

Szukam firmy na położenie gładzi, 48m², Kędzierzyn-Koźle

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 48m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Kędzierzyn-Koźle
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty