Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rudzie Śląskiej

Dominik Gips

7 opinii
Gładzie Ruda Śląska

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Ruda Śląska. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

GOSE Usługi Remontowo budowlane

7 opinii
GOSE Usługi Remontowo budowlane - Doskonałe Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia GOSE Usługi Remontowo budowlane. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

2 opinie
Gregservice - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Gregservice. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Remontownia

3 opinie
Remontownia - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Ruda Śląska

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

KOW-BUD

6 opinii
KOW-BUD - Najlepsze Gładzenie Ścian Ruda Śląska

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profesjonalne Wykończenia Wnętrz SEMAK SEBASTIAN SMOLIK

5 opinii
Profesjonalne Wykończenia Wnętrz SEMAK SEBASTIAN SMOLIK - Doskonałe Gładzie Ruda Śląska

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

1 opinia
Drakon Developer Spółka z.o.o. - Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

Jesteś zdania, że doskonałej jakości gładzie szpachlowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Mariusz Polczyk

1 opinia
Mariusz Polczyk - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Ruda Śląska

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Mariusz Polczyk. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

1 opinia
Jeger Jegerczyk Kamil - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Jeger Jegerczyk Kamil z Rudy Śląskiej jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Roland liz

2 opinie
Roland liz - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Roland liz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rudzie Śląskiej (14)

Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m², Ruda Śląska

Przyjmij usługę solidnego położenia gładzi o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m²", jako specjalista z miejscowości Ruda Śląska. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Rudy Śląskiej jesteś jednym z najlepszych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Ruda Śląska

Gładzie Ruda Śląska

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Ruda Śląska

Zrealizowanie gładzi dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-18 do 2023-01-23

 • Ruda Śląska

Perfekcyjne Gładzie

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2022-12-03 do 2022-12-03

 • Ruda Śląska

Położenie Gładzi Ruda Śląska

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 55m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Chorzów

Zapytanie o położenie gładzi, 168m², Mikołów

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 168m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Mikołów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 100m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Bytom

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Bytom

Zapytanie o położenie gładzi, 110m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 110m² Informacje dodatkowe: Mieszkanie 45 M2 pokoje kuchnia łazienka. Wszystkie ściany i sufit wyłożony płytami GK. Łączenia płyt zaspoinowane, nar...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Bytom

Rewelacyjne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Bytom

Położenie gładzi, 50m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: na mokro-korytarz i pokój Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Bytom

Kładzenie Gładzi Ruda Śląska

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Gładź gipsowa. Do położenia we wnęce na szafę i potem przetrzeć papierem ściernym Termin rozpoczęcia prac: możliwy od z...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Katowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 6000m², Katowice

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 6000m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Katowice

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-23 do 2023-03-23

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty